Kedi Kadın Makyajı Nasıl Yapılır?

'Makyaj' forumunda Gizem tarafından 8 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Gizem

  Gizem Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  89
  Ödül Puanları:
  28
  Kedi Kadın Makyajının Püf Noktaları:
  Kedi kadın makyajında en önemli nokta göz makyajını doğru bir şekilde yapabilmektir. Göz makyajı olabildiğince gözleri çekik gösteren bir şekilde olmalıdır. Kedinin yüz şekli ve hatları temel alınarak yapılır. Kedi yüzüne benzetebilmek için gerekli gölgelendirmeler yaparak gerçekleştirilir.

  kedi-kadin-makyaji.jpg

  Kedi Kadın Makyajı Nasıl Yapılır?
  Önceden nemlendirilmiş yüzün her kısmına kapatıcı(concealer) sürülür. Kapatıcı tüm yüze uygulandıktan sonra fondöten tüm yüze sürülüp, eşit bir şekilde yüze yedirilir. Gözaltlarının üzerinden gözaltı kapatıcısı hafifçe sürülerek geçilir. Sonrasında pudra sürülerek yapılan işlemler sabitlenir. Yüzdeki T bölgesine daha açık bir pudra, yüzün geri kalan kısımlarına daha koyu tonda bir pudra tercih edilir. Göz kuyruğundan başlayarak biraz daha iç yukarı kısma doğru kurşuni bir renkle gölgeleme yapılır. Gözlere, kuyrukları olabildiğince uzun olabilecek ve gözleri çekik gösterecek eyeliner sürülür.

  Göz pınarlarının bir miktar alt kısmından başlanarak göz kuyruğuna kadar alttan da eyeliner çekilir ve üst kısımdaki kuyrukla birleştirilir Böylece daha çekik gözler elde edilmiş olunur. Yanaklara ve burun kenarlarına biraz koyu ten tonlarında kontür çekilerek belirginleştirilmesi sağlanır. Eyeliner çekilen gözlerin, göz kapaklarına farla gölgeleme ve tonlama yapılır. Yine gözleri daha ön plana çıkarmak için takma kirpik takılır. Kişinin kendi kirpiğiyle takma kirpiğin bir arada dolgun görünmesini sağlamak amacıyla rimel sürülür. Burun ucu ve burun delikleri kenarları siyaha boyanır, aynı kedi burnu görüntüsü verilir. Burunla dudak arasındaki bölge aydınlatılır ve o bölgeye kedi bıyıkları çizilir. Alt dudağa doğal bir renk seçilirken, üst dudağa geniş bir yüzeye yaymadan siyah ruj sürülür ve küçük bir kedi ağzı görüntüsü verilir. Son aşama olarak yanaklarda kontür çekip kontürü yaydığımız alana allık sürülür, yanaklar belirginleştirilir.

  Kedi Kadın Makyajı Nerelerde Tercih Edilir?
  Kostüm partilerinde, cadılar bayramında, defilelerde, özel parti ve etkinliklerde tercih edilmektedir. Kimi kadın, kedi kadın makyajını sadece gözleri üzerinde siyah bir maske kullanarak süslemeyi, kimisi de maskesiz ama kostümüyle ön plana çıkararak desteklemektedir.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş