Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Zuhal Şener

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
97
Tepkime puanı
86
Konum
İzmir
Her gün aynı makyajı yapmaktan sıkıldım, birazcıkta kedi gözü makyajını denemek istiyorum. Diyenlerden misiniz? Peki, kedi gözü makyajının nasıl yapılacağı hakkında hiç bir bilginiz yok mu? O zaman bu yazımıza odaklanın ve yazacak olduklarımızı dikkatlice okumaya koyulun. Çünkü birazdan sizlere günlük yaşantınızda uygulayacağınız kedi gözü makyajının nasıl yapıldığı hakkında yazılı ve videolu bir anlatımda bulunacağız. Böylece yapacağınız bu makyaj sayesinde kendinizi farklı kılacak ve bir o kadar da çekici göstereceksiniz.

Unutmayın, çekik gözlü yapılan makyajların hepsine kedi gözü makyajı adı verilmektedir. Sabahları makyaj yaparken eyeliner akşamları ise far yardımıyla birleştirme yaparak beğeneceğinizi düşündüğümüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Yazımızın devamında kedi gözü makyajının yapılış tarifi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Yazı sonuna ulaştığınızda ise makyajın nasıl yapıldığı hakkında video bulacaksınız. Şayet yazılı anlatılanları uygulamakta zorlanırsanız konumuzla alakalı eklediğimiz videomuzu izleyerek makyaj yapımında kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

Şimdi sırasıyla kedi gözü makyajının nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim.

Eyeliner
  • Gösterişli bir kedi göz makyajının ilk adımı doğru seçilen eyelinerdır. Ancak bu makyajla ilgili ilk defa deneme yapacaksanız kalem uçlu eyeliner kullanmanız makyajın uygulaması açısından işinizi kolaylaştıracaktır. Fakat yapacağınız makyajdan güzel sonuçlar elde etmek istiyorsanız kremsi ya da likit eyeliner seçmeniz en doğrusu olacaktır. Eyeliner’ı göze kısmına uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırmamalı ya da rimel sürme işlemi yapmamalısınız ki eyelenir sürerken kirpik diplerine kolayca erişebilesiniz. İlk öncelikle eyeliner’ı kirpik diplerine çok yakın olacak şekilde çekmeniz gerekmektedir.
Makyaja nasıl başlarım?
  • Göze eyeliner uygularken ortadan başlamanız gerektiğine özen gösterin. Öncelikle göz ortasından sonuna doğru daha sonra ortadan başa doğru çekme işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. İlk katı her daim ince çekmeli, kirpik diplerini doldurmaya çalışmalısınız ve hiç bir boşluğun kalmadığına emin olduktan sonra ikinci katı sürme işlemini yapabilirsiniz.
Çizginin ucu…
  • Çizgi ucunu ne kadar uzatmak istiyorsanız belirlediğiniz noktaya kadar çekin. Çünkü bu işlem göz yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Hemen bu işlem sonrasında kalınlaştırın ve nazik bir şekilde rötuşlama işlemini gerçekleştirin.
Son oynamaları yapın!
  • Aynaya baktığınızda belirginleşmiş bir çizgi görmeniz gerekiyor. İnce çekilmiş çizginin kedi gözü görüntüsünü vermesini beklemeyin ve kalın çizgi çekme işlemine geçin. Son işlemleri gerçekleştirirken gözünüzün açık olması gerektiğine dikkat edin. Gözleri eşit şekilde yapmak için gözler açık olmalıdır.
  • Son işlemde ise kirpiklerinizi kıvırabilir, maskara sürme işlemine koyulabilirsiniz. Kedi makyajınızın daha belirgin olması içinde rimelinizi kirpik diplerine yoğunca sürün ki istediğiniz güzel sonuca ulaşabilesiniz.
Kedi Gözü Makyajı Yapımı (Video)

 
Benzer konular Forum Tarih
Gizem Makyaj 0 1K

Benzer konular