Karın Bölgesi Yağlarını Eritmek İçin Nasıl Koşmak Gerekir?

'Spor' forumunda Selma tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Selma

Selma Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Karın bölgesinde oluşan yağlar hem erkeklerde, hem de kadınlarda düzensiz beslenmekten ve spor eksikliği yüzünden oluşmaktadır. Karın etrafını saran yağlardan kurtulmak için, herhangi bir spor aktivitesine başlamak gerekir. Mesela gün içerisinde bir saat orta dereceli koşuya çıkmak 500 -1000 kalori arası yakmanıza yardımcı olacaktır. Günlük koşmanın yanı sıra sağlıklı beslenerek de kısa sürede istemediğiniz karın yağlarından kurtulabilirsiniz.

kosu-running.jpg

Adım 1:

Günlük olarak koşmaya başlayacaksanız ilk önce altyapıyı oluşturmanız gerekir. İlk gün koşuyu 15 dakika yapın ve daha sonra bu süreyi her geçen gün yükseltirsiniz. Yavaş tempoda 15 dk. koşmanız 1,5 km demektir. Sizin için böyle bir başlangıç hedefinize çabuk ulaşmanız demektir.

Daha önceden koşulara çıkıyorsanız ve altyapınız varsa o zaman ilk koşunuzu 20 dk. ile başlatabilirsiniz. Bu süre içerisinde biraz daha hızlı koşun ve km bazında daha fazla ilerleyiş kaydedin.

Adım 2:

Günlük olarak koşu sürenizi yükseltmeye özen gösterin. Çünkü her geçen gün fazla koştuğunuzda kalori yakımınız daha fazla olacaktır. Karın bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmayı hedefliyorsanız, en az 25 dakika boyunca kardiyovasküler bir aktivite yapılması doğru olur. Koşu sonrası bolca su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Adım 3:

Sağlıklı beslenmeye başlamalısınız. Bunun için hayatınızdan ekmek, yağ ve şekeri uzak tutmalısınız. İlk başlarda bu sizin için zor olacak ama unutmayın, karın bölgesinde yağ birikimini bu besinler oluşturmaktadır. Koşularınızı düzenli olarak yapın, beslenmenize dikkat edin o vakit göreceksiniz kısa sürede fazla yağları yakmış olacaksınız.

Adım 4:

Vücudunuzu günlük koşularla yoracağınızı unutmayın. Bu yüzden protein ağırlıklı ve vücuda enerji veren besinleri tüketmeye özen gösterin. Ben tek başıma koşu yapamam sıkılırım, diyorsanız o zaman yakınınızda bulunan spor salonuna üye olabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığım bu 4 adımla ben 4 ayda karın bölgemde beni rahatsız eden yağlardan kurtuldum. Söylediğim her şeyi düzenli şekilde yapın, göreceksiniz yağlar karın bölgenizden çok çabuk yok olacaklar. :)

Açelya ve Cemre bunu beğendi.
  2. Semih Cantürk

Semih Cantürk Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    @Selma hanımın söylediklerine ek olarak bir video paylaşmak istiyorum. İzleyeceğiniz videoda karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın bir çok yolu anlatılmış.

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin 6 Öneri

Açelya ve Cemre bunu beğendi.
  3. Açelya

Açelya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Anlaşılan biz bu yağlardan kurtulmak için sürekli koşmalı, düzenli beslenmeli ve bir o kadar da sabırlı olmalıyız. Yalnız bunları yapabileceğimi hiç düşünmüyorum. :D Eğer bir gün fazla yağlarımdan kurtulursam o zaman size söz veriyorum bura da boydan resmimi paylaşacağım. :haha:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş