Kalp Hastaları Spor Yapabilir Mi?

'Spor' forumunda Dabatay tarafından 17 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  368
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Kimler Spor Yapabilirler?
  Spor yapacak kişinin hastaneden sağlık raporu alması gerekmektedir, zaten yüksek olasılıkla birçok spor merkezleri kayıt zamanında sizden bu raporu isteyecektir. Çünkü bilinçsizce yapılan sporlar ani kalp krizlerini ve birçok ağrıyı beraberinde getirmektedir. Ani olan tansiyon yükselmeleri sonucunda beyin kanaması geçirebilir ve hayatınızın tehlikeye girmesine sebep olursunuz. Raporu götürdüğünüz zaman şayet raporunuz koşullara ve şartlara uygun ise kaydınız otomatikman gerçekleştirilmektedir. Sağlık raporu almanız için herhangi bir sağlık sorununuzun olmaması gerekmektedir. Bu sağlık sorunlarında kastedilenler ağır derecede kalp, böbrek, ciğer, kanser ve benzeri gibi sağlık sorunları olmaması gerekmektedir. Diğer taraftan sağlık sorunları olmayan ve sağlık testinden başarıyla geçen insanlar spor yapabilirler.

  kalp-hastasi-spor-yapabilir-mi.jpg

  Spor Yapmak İçin Neler Yapılmalı?

  Spor yapmak için ilk başta yavaştan başlamak gereklidir. spor bir spor hocası eşiğinde, hocaların önerilerine uyarak yapılmalıdır. Kendini zorlamadan vücut tipinizin kaldırabileceği cinsten sporlarla başlamak, antrenmanlar, ısınma hareketleri ve benzeri uygulamaları ile spora başlanmalıdır.

  Doktor İzni Olan Hastalar Spor Yapabilir Mi?
  Kendi doktorun izni üzerinden spor yapılabilir. Ayrıca spor işini garantiye almak istiyorsanız spor hocalarının yardımı ile kendi vücudunuzun endeksi ile spor yapabilme ihtimaline sahipsiniz.

  Kalp Hastaları Spor Yapabilir Mi?
  Kalp hastalarının hastalıkları ağır değil ise ya da yapılan sağlık testi raporunun temiz, spor yapabilir çıkması sonucunda, doktorun da izni olarak spor yapabilirler. Yapılan bu sporda kendini zorlamamalı, bolca su içmeli, kalbinizin üzerine fazla yüklenmemelisiniz. Spor yaparken hissettiğiniz en ufak ağrıyı bile doktorunuza söylemeli, gerekirse acil müdahaleler almalısınız. Bir kalp hastasının bile haftada en az 3-5 kez spor yapmak gerekir. Uzmanlar tarafından en çok önerilen spor türü ise yürüyüş yapmaktır. Her gün 45-50 dakika arasında tempolu yürüyüş bile yeterlidir.
   
  Qarizma bunu beğendi.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş