Kafa Derisinde Sivilce Neden Çıkar?

'Cilt Sorunları' forumunda Dabatay tarafından 10 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    558
    Ödül Puanları:
    92
    Kafa derisindeki sivilceler vücudun diğer bölgelerinde oluşan sivilceler gibidir. Bu sivilcelerin farklı nedenleri olabilir. Karşılaşılan durum daha çok çocuklarda ve kadınlarda görülür. Özellikle yanlış şampuan kullanımları sonucu meydana gelen sivilcelerin tedavisi mümkündür. Yazı devamında kafa derisindeki sivilceler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...

kafa-derisinde-sivilce.jpg

Kafa derisindeki sivilce oluşumları derinin yağlı oluşu veya enfeksiyondan dolayı meydana gelebilir. Daha ciddi yara oluşumlarına sebebiyet vermemek için kaşımamak gerekir. Enfeksiyondan dolayı oluşmuş olan derideki sivilceler genellikle saç derisinde saç çizgilerinin bulunduğu yere yakın bölgedeki ve üst kısımlarında görülür. Kaşımak buradaki iltihabın yayılmasına sebebiyet verdiğinden kaçınmak gerekir. Bu küçük sivilcelerin büyük boyutlara ulaşmış haline netrotica ismi verilir. Bu tür sivilcelerde irin oluşmamakta yalnız iltihap oluşması durumu da ilerleyen dönemlerde kalıcı yaralara ya da yara izlerine sebep olmaktadır. Stres, depresyon, psikolojik sıkıntılar, sıcaklık, saç kremleri, jöle bakım ürünleri kafa derisinde bulunan gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Küçük boyutlardaki sivilceler genelde mantardan dolayı oluştuğundan antibakteriyel şampuanların kullanılması ile kısa sürede tedavi edilebilir. Bu konularda uzmanların tavsiye ettiği antibiyotik içeren kremlerin kullanılması da tedavi yöntemlerinden diğeridir. Ev yapımı bazı rahatlatıcı tedavi yöntemlerinden biride sarımsaktır.

Sivilce İçin Sarımsak Tedavisi:
    Sarımsağın tedavici özelliği içinde bulunan salisik asitten kaynaklanır. Sarımsak çayı ile saçları durulamakta rahatlatıcı yöntemlerden bir diğeridir.

Sivilce İçin Limon:
    Sağlık için birçok faydası bulunan limondan da faydalanmak mümkün 2 adet limonun iyice sıkılarak suyunun saç derisine uygulanıp durulanması saçı ve deriyi rahatlatmak için etkili yöntemlerden biridir. Tabi ki ilk olarak saçlarınızı düzenli yıkamayı da unutmayın.

Eğer doğal yöntemler tedaviye olumlu yanıt vermiyor ise kesinlikle Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesinin yolunu tutarak doktora danışmalısınız.

2. çözüm kesin

çözüm kesin Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar kesin çözümü anlatıyorum ; Ben de önü arkadası kesilmeyen saç derisinde ki iltihaplı sivilcelerden çok çektim , çok doktora gittim ama antibiyotik tedavisi şampuanlar vb sadece kullanıldığı süre içinde etki etti , fakat kendi uzun araştırmalarım sonucunda buna ya kandida türü bakterinin yada MRSA denen bir virüsün etki ettiğini buldum, bunun için size önereceğim 2 önemli şey var , sabah duş aldıktan sonra Actolind w 100 ml sprayi tüm saçınıza uyguluyorsunuz bu en önemli etken ilaç , akşam duş alıp tekrar saçınıza bunu uyguluyorsunuz , gece yatmadan öncede çay ağacı yağını sürüp uyuyorsunuz , 2 gün içinde hepsinin geçtiğini saçınızın hiç kaşınmadığını göreceksiniz , sizde forumlara yazın ve duanızı eksik etmeyin

actolind w 100 ml sprayi internetten bulabilirsiniz

Yükleniyor...