İstenmeyen Aramalar Nasıl Şikayet Edilir?

'Cep Telefonu' forumunda Dabatay tarafından 25 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  368
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Siz de günlük hayatınızda beklenmedik bir anda istemediğiniz numaralardan aranıyorsanız ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız aşağıdaki uygulamadan faydalanarak şikayette bulunabilirsiniz.

  numara-sikayet-etme.jpg

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi ile "https://tiss.gtb.gov.tr/" bağlantı linkini kullanarak sisteme giriş yapıp şikayetinizi oluşturabilirsiniz. Peki, bu sistem nasıl işlemektedir?

  Öncelikle sisteme giriş yapabilmeniz için yukarıda paylaştığım bağlatı linkini açıp e-devlet bilgilerinizi doğru bir şekilde istenilen yere girmeniz gerekiyor. Bu aşamayı geçtikten sonra sistem panelinin sol tarafında bulunan hangi kanaldan gelen aramaları engelleyeceğinizi seçip sizden istenilen bilgileri doldurarak "başvuru yap" butonunu tıklayın. Böylece şikayetiniz yetkili kişiler tarafından incelemeye alınacak ve en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

  Ayrıca açtığınız şikayet talebini takip etmeniz için de yine aynı sayfa üzerindeki "şikayet takip" butonunu tıklayabilirsiniz. Eğer bu kadar zahmet edemem diyorsanız o zaman numara engelleme servislerinden faydalanmanızı tavsiye edebilirim.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş