İş Görüşmesine Gitmeden Önce Adaylar Nasıl Bir Hazırlık Yapmalı?

Seçil Yıldırım

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
40
Tepkime puanı
44
İş görüşmesi öncesinde adayların bir kaç saatlik araştırmalarda bulunmaları gerektiğini söylemeliyim. Genellikle iş görüşmesi yapacak olan adayların sıklıkla sergilemiş oldukları hataların başında iş başvurusunda bulunmuş oldukları şirket hakkında yeterli bilgi toplamamaları. Bu yüzden görüşmeye gidecek olan her aday iş görüşmesine katılmadan önce mutlaka şirketin kültürü hakkında kısa bir araştırma yaparak bilgi depolamaları gerekmektedir

Ülkemizde şirket bünyesinde çalışan bir çok insan kaynakları uzmanı, yaptıkları iş görüşmelerinde iş görüşmesine katılımda bulunan adaylara şirket hakkında bazı sorular yöneltmektedir. Sorulara cevaplama yapacak bilgiye sahip adaylar her daim değerlendirme aşamasında bir adım önde olurlar.

Üst kısımda yazdıklarımın yanı sıra şirketin kültürüne göre giyinmeli, özgeçmiş dosyanızı şirket kültürüne uygun hazırlamalısınız. Bu tarz hazırlıkları kusursuz yapmak için şirketlerin resmi web sitelerindeki 'insan kaynakları' bölümlerini gözden geçirmeniz yeterli olacaktır.

Söylediğim noktalara dikkat ettiğiniz sürece sizi işe alacak insan kaynakları gözünde 1+ puanınız olduğunu unutmayın! :thumbsup:
 

Nurten Aydın

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Kas 2016
Mesajlar
120
Tepkime puanı
61
Konum
Edirne

Konu hakkında birde video paylaşımı yapmak istiyorum. Böylece konuyu yakından takip eden arkadaşlar daha fazla bilgiyi uzmanından öğrenmiş olacak. @Seçil Yıldırım hanım böyle güzel konuları bizlerle paylaştığınız için size çok teşekkür ederim.
 

Benzer konular