IronMaxx Whey Protein Tozu Kullananlar

Erkan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
9 Nis 2018
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
IronMaxx Whey Protein Tozu, yüksek kalori ve protein oranı arayışında olanlar için en ideal ürünlerden bir tanesi olmaktadır. Su içerisinde rahatça çözünebilir protein tozlarını ilk geliştirmiş olan bu ürün, Avrupa'da protein tozu konusunda önce bir marka olup, en çok tercih edilin ürünlerden bir tanesi olmaktadır. %100 konsantre edilmiş bir çeşit proteininden meydana gelmekte olan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu protein tozu, her bir servisinde 35,9 gr protein içermesi ile bilinmektedir. Yüksek protein ve karbonhidrat oranları ile birlikte hem protein ihtiyacını karşılamakta hem de kalori ihtiyacını gidermektedir. Genellikle düşük seviyelerde protein ve kalori almak isteyen sporcular için önerilmemektedir. Daha çok ileri seviyede tercih edilebilecek olan bir protein tozu olmaktadır.

ironmaxx-whey-protein-tozu.jpg

Besin Değerleri​
Servis Miktarı: 50 gram
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 47+
Bir Servis için Besin Değerleri% Günlük Değer*
Kalori198 kcal**
Yağ3,1 g**
Doymuş Yağ1,2 g**
Karbonhidrat3,2 g**
Şeker2,8 g**
Protein38,7 g**
Tuz0,28 g

IronMaxx Whey Protein Tozu Genel Özellikleri:

Genel olarak incelendiğinde, kaliteli ham madde ve suda kolayca çözünebilmesi ile karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde %72 oranında protein bulundurmaktadır. Bu oranı %22 oranında BCAA ile desteklemektedir. Diğer yandan %14 karbohidrat içermesi ile birlikte yüksek kalori ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır. Genel olarak Alman malı olduğu için güvenilirliği son derece yüksek bir ürün olmaktadır. Olumlu özellikleri incelendiğinde trans yağ içermez ve gün içerisinde, tüm ihtiyaçlarını karşılar. Tek negatif yönü ise, genel olarak karşılaştığımız B6 vitaminini bulundurmuyor oluşudur. Tek porsiyonu yaklaşık olarak 197 kaloridir.

Kullanımı: Sporla yeni tanışanlar 1 ay sonra protein tozuna başlamalılar. Eğer 1 aydan sonra bu ürünü kullanmaya başlayan var ise günde antrenman sonrası 1 ölçek almaları tavsiye edilmektedir. Öte yandan ileri seviyede vücut geliştirmeyle uğraşan kişilerde sabah uyandıktan hemen sonra ve antrenmanın ardından birer ölçek almaları yeterli olacaktır. Vücut hacmine göre kullanım sıklığı değişiklik gösterebilir.
Daha önceleri IronMaxx markalı protein takviye edici gıdayı tüketenler var ise lütfen yorum bölümünden deneyimlerinizi paylaşın. Böylelikle ürünü satın almak isteyenler için karar vermeleri konusunda yardımcıları olacaksınız.
 

Benzer konular