iPhone X'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
6 Kas 2016
Mesajlar
155
Tepkime puanı
52
Konum
Bursa
Apple kısa bir süre önce dünyanın merakla beklemiş olduğu yeni amiral gemisi iPhone X modelini Kasım ayında yaptığı toplantıda tanıtmıştı. iPhone X modeli her ne kadar ülkemize geç gelse de kısa sürede düşünüldüğü rakamdan fazla satışı yapılmıştır. iPhone X'de tasarımsal ve özellik olarak bir önceki modellere nazaran birçok değişiklik yapıldığını biliyoruz. Özellikle fiziksel home tuşunun iPhone X'de olmaması en büyük özelliklerinden birisi diyebilirim. iPhone X'e Touch ID yerine Face ID kazandırılması bence çok doğru bir karar olmuş. Fakat birçok iPhone X kullanıcısı ekran görüntüsünün nasıl alınacağını bilmiyor. Yazı devamında iPhone X'de ekran görüntüsü nasıl alınır bunu anlatacağım...iPhone X modelinde fizksel home tuşu kaldırıldığı için ekran görüntüsü alma yöntemi de değişti. kaldırılması ile ekran görüntüsü almanın yöntemi de değişmiş oldu. Önceki home tuşuna sahip modellerde güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılarak ekran görüntüsü alınmaktaydı. Peki, home tuşu olmayan iPhone X'de ekran görüntüsü nasıl alınır?

iPhone X Ekran Görüntüsü (SS) Alma:
iPhone X modelinde ekran görüntüsü almak için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir;
Sağ tarafında bulunan güç tuşu ile sol tarafında bulunan ses açma tuşuna aynı anda basmanız yeterli oluyor. İki tuşa aynı anda basarak istediğiniz ekran görüntüsünü almanız mümkündür.
Şunu bilmenizi isterim ki; iPhone X'in ekran üstünde yer alan sensör bölümü ekran görüntüsü aldığınızda boş alan olarak çıkıyor. Bu bölümü kesmek için telefonunuzda bulunan fotoğraf düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.

 

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
186
Tepkime puanı
112
Konum
Ankara
Yukarıda yazılanlar doğrultusunda hala ekran resmi almayı öğrenemediyseniz yorum devamına ekleyeceğim videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

Benzer konular