iPhone X Kullananlar

'iPhone' forumunda Ahmet Dursun tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Ahmet Dursun

Ahmet Dursun Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iPhone X, Apple'ın piyasaya sürmüş olduğu FaceTime (Yüz Okuma) özelliğine sahip cihazlarından sadece biridir. Ön yüzü tamamen ekrandan oluşan iPhone X, kullanıcılarına etkileyici bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır. Gümüş ve Siyah olmak üzere İki renk seçeneği bulunmaktadır. Birçok teknolojiyi bünyesinde barındıran Apple'ın son amiral gemisi iPhone X hakkında detaylı bilgiye yazı devamından ulaşabilirsiniz...

iPhone X Özellikleri:

Super Retine Ekran:
    Yepyeni 5.8 inç Super Retina ekran, kullanıcılara harika çözünürlükte bir deneyim sunmaktadır. El için ideal boyuta sahip olan ekranın kullanımı oldukça göz kamaştırmaktadır.

İnovatif Teknoloji:
    En son teknolojiyle donatılmış cihazda yuvarlatılmış köşelere kadar uzanan ekran görüntüsü bulunmaktadır.

iPhone X İçin Tasarlanmış OLED Ekran:
    OLED teknolojisine sahip bu cihaz, kullanıcıya gerçeğe en yakın olağanüstü renk deneyimi yaşattığı gibi gerçek siyahlar, yüksek parlaklık ve 1.000.000:1 kontrast oranı sunmaktadır.

Face ID:
    Yüz tanıma özelliği bulunan iPhone X'de artık parmak okutmak yerine yüzünüzü tanıtarak tuş kilidini açabileceksiniz.

Yukarıdaki sırasıyla yazmış olduğum donanımsal özelliklerin yanı sıra diğer özellikleri şöyledir;
    • Su, toz ve sert darbelere karşı dayanıklıdır.
    • 12 Megapiksel arka kameraya sahiptir.
    • Karanlık ve loş bir ortamda net odaklanma sağlayarak kaliteli fotoğraflar çekebilmektedir.
    • iPhone 7 cihazına göre 2 kat daha dayanıklı pil ömrüne sahiptir.
    • Arttırılmış gerçeklik, Air Power, Apple Watch, iOs 11 sistem, IP67 Sertifika diğer özellikleridir.
    iPhone X Tanıtım Reklamı:
    Cihaz hakkındaki diğer özellikleri yazı devamına ekleyeceğim videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

2. Mahmut

Mahmut Forumbudur.Com Ziyaretçi

Geçen ay Akasya AVM'de Apple'ın teknoloji mağazasından satın aldığım iPhone X cihazı kusurlu çıkmasına rağmen Apple tarafından dikkate alınmamıştır. Apple Türkiye yetkililerini aramama rağmen konunun yazılımsal bir hata olduğunu bunun için cihaz değişimine gidemeyeceklerini söylediler. Bu durum inanın benim canımı çok sıktı diyebilirim. Şimdi hepiniz cihazdaki sorunun ne olduğunu merak ediyorsunuzdur, durun siz kısaca açıklayayım;

5 Ocak 2018 tarihinde cihazı kutusundan açtılar ve kurulumu yapıp bana teslim ettiler. Cihazı yeni aldığım için açıkçası herhangi bir kusur aramadım. Direk aldım gerekli uygulamaları kurdum, kullanmaya başladım. Sonra 3. gün tarafıma gelen aramalarda sadece telefonun titrediğini ve hiç bir şekilde arayanın isminin ekrana düşmemesini gördüm. Yani diyelim sizi Ali arkadaşınız arıyor ama ekran 3-4 saniye sonra uyanıyordu. Bende bu durum dile getirmeme rağmen bu sorunun yazılımsal olduğunu, Apple'ın mühendisleri tarafımdan düzeltileceği söylendi. Bende sözlerine inanarak cihazı 20 gün kadar kullanmaya devam ettim ve gelen yazılım güncellemesinde bile sorunun düzelmediğini gördüm. Tekrardan Apple Türkiye kıdemli danışmanları aradım bana yaşanılan bu durumun sorun olmadığını, geçici bir şey olduğunu söyleyerek telefonu yüzüme kapatırcasına bir tavır sergilediler.

Uzun lafın kısası kardeşlerim iPhone'un bu serisinde büyük sorunlar gözlemlenmektedir. Almadan önce detaylı bir araştırmaya koyulun ve cihaz alma konusunda öyle bir yol izleyin. Yoksa gidecek 6100 TL için çok vah edersiniz ama hepsi boşa gider.

3. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı ofiste çalıştığım arkadaşımda ne yazık ki iPhone X'ten hiç memnun kalmadığını söylüyor. Hatta iPhone 7'nin daha iyi olduğunu iddia ediyor. Bende kısa süre önce almayı düşündüm ama cihaz hakkında forumlarda hiç iyi şeyler söylenmiyor. Bu yüzden kendimi beklemeye aldım. Mahmut arkadaşın yorumunu gördükten sonra da gözüm iyice korkar oldu. Biraz daha bekleyelim bakalım...

4. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    iPhone X ilk Türkiye'ye geldiği günden beri kullanıyorum ve çok memnunum. Yalnız diğer arkadaşların söylediği gibi iyi bir yazılımsal güncelleme yapılması gerekiyor. Çünkü bazı eksiklikler yok değil, ama çözülmeyecek bir şeyde değil. Benim tek sıkıntım arama gelince arayan kişinin ismi ekrana geç düşmesidir. Onun dışında ben cihazımdan çok memnunum ve kullanmanızı tavsiye ederim. :thumbsup:

5. Hakan

Hakan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kız arkadaşımda sizler gibi aynı tongaya düşmüş ve şuan parası gittiği için çok üzülüyor. Bence Apple dünya genelinde prestijini kaybetmeye başladı. Ben şuan iPhone 7 kullanıyorum ve cihazımdan çok memnunum. Herhalde 7 serisinden sonrasını alıp kullanmak hiç doğru değil. Baksanıza neredeyse herkesin ortak problemi var ve Apple bu sorunları görmezden geliyor. Neredeyse iPhone 11 çıkaracaklar ama hala sorunlar çözülmüş değil. :confused:

6. Lukaku

Lukaku Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, bu konu için foruma üye oldum.

Benim telefonla pek işim yoktur sadece arama yapmak için kullanırım.
    Müzik ve oyun gibi şeylerle uğraşmam sadece bir kaç siteye girerim arada sırada oda.
    Benim için telefonun ince hafif ve kullanışlı olması önemli.
    X almayı düşünüyordum ama telefon biraz bana kaba geldi işletim sistemi vs.. gibi özellikleri iyidir bilmiyorum ama yeni telefonların hepsinde bu tür özellikler iyi zaten telefondan iş yürüten birisi olmadığım için bununda bir önemi yok.
    Samsung markasının anlattığım özelliklere göre bir tavsiye modeliniz varmıdır ?
    Kabadan kastım biraz büyük duruyor.
    Ekran boyutu daha standart bir telefon arıyorum.

7. Günay Eker

Günay Eker Forumbudur.Com Ziyaretçi

Eski Apple yok olup Steve Jobs ile birlikte gitti. Kaliteden, hizmetten eser kalmadı. Resmen dolandırılıyoruz ama elden bir şey gelmiyor. Adamlar 25 gündür tarafıma gider pusulası denen o belgeyi gönderemediler. Kusurlu mal vermelerine rağmen bir de değişim sürecinde 4-5 hafta bekletiyorlar. Bence yetkili kişiler bu duruma el atmalı ya da Apple denilen marka ülkemizden gönderilmelidir. Böyle hizmet kalitesi olmaz olsun.

8. Emin Sağlam

Emin Sağlam Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeş burada yazılanları okuduktan sonra hala iPhone X almayı düşünüyor musun? Bence sen Samsung markalı bir cihaz al ve bak keyfine. Samsung J7 Prime serisi çok iyi diyorlar istersen araştır.

9. Sena

Sena Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Keşke burada yazılanları daha önceden görseydim. Yaklaşık bundan 3 gün önce falan iPhone X aldım ve şuan hiç bir sıkıntısı yok gibi görünüyor. Ama ilerde olmayacak diye bir şey yok. Burada yazılanları dikkate alarak 14 gün içinde sorunları tespit etmeye çalışacağım. Herhangi bir sıkıntı yaşarsam 14 gün içinde cihazı iade etme hakkına sahibiz. Sonuçta o kadar parayı çöpte bulmuyoruz. ;)

10. Alperen

Alperen Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bu kadar insanın böylesine yorumlar yapması kullandığım telefonun iPhone olmasına rağmen beni hayal kırıklığına uğrattı. @Günay Eker hocama fazlasıyla katılıyorum. Steve Jobs Apple’ı ile günümüz Apple’ı asla bir değil. Büyük ihtimal bir sonraki telefonum Android olacak. İnternette Xiaomi hakkında fazlasıyla övgüler görüyorum. Hayırlısı olsun. Bu arada @Sena hanım, inşallah telefonunuz sıkıntı çıkartmaz.

11. Seyma

Seyma Forumbudur.Com Ziyaretçi

bende ıphone x kullanıcısıyım telefon 4. Gun kapandı tekrar acamadık gonderdık yenısı geldı suandada arama geldıgınde 3 sn sonra ekran uyanıyor inş bu sıkıntı gıderılır. Bızım 6000 tlnın ıstunde para verıp aldıgımız cıhazın bimde 4999 a satılmasıda oldukca sinir bozucu

12. Dgknbzglu

Dgknbzglu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    @Canan @Sena @Nurten Aydın @Mahmut @Seyma

Arkadaşlar bahsettiğiniz sorunlar iOS 11.3 güncellemesi ile çözüldü. Güncelleme 29 Mart 2018'de piyasaya sürüldü. Ve güncelleme gelmeden zaten bu hatanın (gelen aramada ekranın uyanmaması) giderileceğini bağıra bağıra söylüyorlardı.
    Ya bu hatayı alan arkadaşlar gerekli araştırmaları yapmıyor, ya da iPhone'yi kötülemek amaçlı konuşuyorlar.
    Ben yıllardır Android işletim sistemli telefon kullanan bir insanım, 2 hafta önce iPhone X aldım. 1 hafta öncesine kadar gelen aramada uyanmama sorununu ben de yaşadım. 3-4 saniyeye kadar ulaşıyordu. Sonucunda güncelleme geldi ve güncelleme sonrasında sorunun ortadan kalktığını gördüm. Şuan sorunsuz kullanıyorum ve gayet memnunum.
    İlgili konu :
    https://www.forumbudur.com/konular/iphone-x-gelen-aramada-ekranin-uyanmamasi.2004/

Sorun yaşayan olursa iletişim adresimden bana ulaşabilir, yardımcı olmaya çalışırım.
    İyi günler.
    Doğukan BOZOĞLU

Alperen bunu beğendi.

13. Qarizma

Qarizma Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba @dgknbzglu Bey,

Söylediğiniz gibi son güncellemeden sonra birçok sorun giderilmiş durumda. Fakat bazı kişiler güncellemeyi Wi-Fi üzerinden aldığı için sorunlar devam edebiliyor. Lütfen arkadaşlar bu konuda bilinçli olun ve güncellemelerinizi iTunes üzerinden yapmaya özen gösterin.

Saygılarımla, iyi forumlar dilerim.

14. Dgknbzglu

Dgknbzglu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    +1

Umarım herkesin sorunu çözülür. Ekstra sorunları çözmek için buralardayım, post düşebilirsiniz.

Tlghnshn bunu beğendi.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş