İPhone X Gelen Aramada Ekranın Uyanmaması

'iPhone' forumunda Ali Candan tarafından 22 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Ali Candan

Ali Candan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar,

Başlıktan anlaşılacağı üzere benim sorunum Apple’ın yeni çıkan iPhone X cihazından yanadır. Bundan yaklaşık 2 hafta önce Turkcell’den kendime iPhone X aldım ve o günden bugüne sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Fakat sonradan tarafıma gelen aramaların ekrana geç düştüğünü gördüm. Yani beni biri aradığında telefon titriyor ama ekran 2 saniye sonra uyanıp kimin aradığını gösteriyor. Birçok forum, blog ve Apple’ın resmi web sitesinde bu konuyla ilgili araştırmalarda bulunsam da hiç birinden sonuç alamadım.

Ben gibi iPhone X kullanıp bu sorunu yaşayan var mı? Çünkü gerçekten yaşanılan bu durum aşırı can sıkıyor. Düşünsenize 6500 TL verip satın aldığımız akıllı telefon böyle sorunlar yaşatıyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Eminim ben gibi bu sorunu görüp deli gibi soruna çözüm arayan yüzlerce kişi vardır.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

2. Qarizma

Qarizma Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba @Ali Candan,

Bende siz gibi iPhone X kullanıcısıyım ve aynı sorunu bende 3. günden sonra tespit ettim. Apple Türkiye destek ekibine ulaştığımda bu sorunun genel olduğunu ve Apple mühendislerinin üstünde çalıştığına dair bilgiler aldım. Yaşanılan bu durumu yazılımsal olduğu söylenildi. Fakat gelecek güncellemede bu sorunu nasıl aşılır bilmiyorum, ama tek bildiğim 6100 TL verip elimize kusurlu mal sıkıştırmaları oldu. Apple Kıdemli Danışman arkadaşlar her ne kadar yardımcı olmak isteseler de insanı tatmin edecek sonuçlar için yardımcı olmuyorlar.

NOT: Bugün Apple'ın yetkilendirdiği bir servise cihazı verdim, gün içerisinde cihaza yeni yazılım yükleyip geri verdiler ve sorun çözülmedi. Bu konunun peşini bırakmayacağım ve gerekirse tüketici mahkemesine kadar taşıyacağım. Onca para verelim adamlar kalksın bize kelek yapsın. :mad:

3. Serkan

Serkan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle Apple artık eskisi gibi kaliteli cihazlar üretemiyor. Yeni bir cihaz çıkarmak için 1 yıl bekletiyor ama çıkardığı yeni cihazlarda böyle sorun çıkarıyor. Bence hakkınızı tüm yollardan aramayı ihmal etmeyin. Sonuçta 6500 TL hafife alınacak bir rakam değil. Bazı forum sitelerinde bu sorunun birçok kişide yaşandığını bende okudum. Her ne kadar iPhone X sahibi olmasam da iPhone 7 cihazına sahip biri olarak düşüncelerimi yazmak isterim. Geçmiş olsun arkadaşlar.

4. tanzer

tanzer Forumbudur.Com Ziyaretçi

Evet arkadaşlar kesinlikle haklısınız hemde sorun ciddi büyük, resmen 3 saniye arkadan geliyor ekran görüntüsü, rezalatin son perdesi, almayı düşünen arkadaşlar asla almayın paranızla rezil olmayın. Ayrıca şöylede bir sorun var telefonda; diyelimki arama yaptınız herhangi bir müşteri temsilciyle konuşuyorsunuz, telefondan bişi tuşlamak zorundasınız çoğu zaman ekran açılmıyor bile, tuşlama zamanını bile kaçırıyorsunuz. Bence Apple’ın sanırım en büyük kazığıdır bu iPhone X denilen cihaz...

5. Metozade

Metozade Forumbudur.Com Ziyaretçi

Apple Türkiye İletişim merkezini aradım ve bana orada çalışan kıdemli danışman Sinem Ü. adlı bayan çok itici konuşarak telefonu tüketici mahkemesine götürmem gerektiğini, anlık çözüm bulamayacağını söyledi. Böyle bir sorunun olduğunu kabullenen Apple, yeni bir güncellemeye kadar yapacak hiç bir şeyin olmadığını söylüyor. Henüz cihaz 20 günlük ve böyle bir sorunun insanı ne kadar cihazdan soğuttuğunu anlatamam. Bence derhal güncelleme ya da cihazlar piyasadan toplatılmalıdır.

6. hasan karaman

hasan karaman Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bir haftalık Teknosa çıkışlı iPhone X aldım ambalajı açtıktan birkaç saat sonra aldığım Maltepe Park Teknosa satış ekibi ilgilenmediği gibi gayrı ciddi terbiyesizce davrandılar. Sadece paramızı çalıyorlar iPhone destek ekibi ilgileniyor gibi görünüp sorunu çözmüyorlar. Kendileri hırsız ve s*laklar zekamızla alay ediyorlar. Yasalar da kimseyi korumuyor Teknosa'da ve iPhone satış noktalarında alışveriş yapmayarak örgütlenmek lazım.

7. Gizem

Gizem Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı sorundan bende kaç haftadır yakınıyorum. Maalesef ülkemizde tüketici haklarını dikkate alan kuruluşlar kalmadı. Hepsi insanları nereden dolandırsam da şirketi büyütsem hesabı yapıyor. Benimde iPhone X dokunmatik arızalı olduğu halde değişmiyorlar ve sadece tamirini yapabileceklerini söylüyorlar. Bende sizler gibi 6 bin TL para verdim ama beni pişman ettiler.

8. Alperto

Alperto Forumbudur.Com Ziyaretçi

Aynı sorunu yaşayan biri olarak şunları ekleyebilirim;
    • Apple son amiral gemisi iPhone X'le insanlığa büyük kazık atmıştır.
    • Şarjı iyi dayanıyor ama şarjı çok geç doluyor.
    • Donanımsal sorunların yanı sıra yazılımsal sorunları da çözemediler.
    Kısacası bence 6000 TL bu cihaza verip paranızla rezil olmayın.

9. Trkr

Trkr Forumbudur.Com Ziyaretçi

Malesef arkadaşlar bende iPhone x aldım, aynı sorun, bir arkadaşım aldı aynı sorun onda da olduğu gibi daha 1 aylık telefon ekranı yeşile döndü ve apple ürünü değiştirmek yerine tamire verelim ekran değişimi diyor. Arkadaşımda 6000 liradan fazla para verip daha yeni aldığı cihazın sökülmesini istemiyor tabiki, Kesinlikle apple eski apple değil!

10. X den bişey olmaz

X den bişey olmaz Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bende 3 adet iPhone X aldım hepsinde aynı sorun yaşanıyor. Samsung 9 a geçiş yapacağım.

11. Ouzakaslan

Ouzakaslan Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ben de ayni sorundan sikayetciydim. Musteri hizmetlerini aradim ve telefona itunes uzerinden tekrar yazilim yuklemem gerektigini soylediler. Bilgisayara itunes 12.7.3 kurdum. En son surum buymus. Teli bilgisayara bagkadim. Ses acmaya bir kere ses kapamaya bir kere basip biraktim ve ardindan kilit dugmesine ekranda itunes simgesi gelene kadar basili tuttum. Daha sonra ekranda cikan guncelle butonuna bastim. Gerekli veriyi indirip telefonu guncelledi ve o zamandan sonra ekranin gec uyanma sorununu yasamadim. Bence siz de deneyin birsey kaybetmezsiniz.

12. fatih

fatih Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yazılım olarak 11.3 beta 3 ü yükleyin sorun çözüldü problem kalmadı. Genel kontroller mühendisler tarafından yapılıp güncelleme sürümü çıkarılmıştır. Bende sizler gibi aynı sorunu yaşıyordum ama son güncellemeyi aldıktan sonra sorun çözülmüştür.

13. Meliksah

Meliksah Forumbudur.Com Ziyaretçi

Genel ayarlardan sıfırlamaya girip ag ayarlarını sıfırlayın bu kadar. Konu güncelleme değil genel sıfırlama ağ ayarlarını sıfırla ondan sonra düzelecektir. Ciddiye alınacak bir sorun değil telefonunuz bozuk değil.

14. Seyma

Seyma Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bende x kullanıcısıyım tlf 4. Gun kapandı bırdaha acılmadı garantıye gonderdık yenısı geldı fakat ekran uyanmama sıkıntısı ozellıkle gelen aramada bendede var. Ayrıca 6000 tl yi geckın bır ucret odeyıp aldıgımız telefonların bimde 4999 tl ye satışa sunulmasıda sinir bozucu.

15. Umutsevim

Umutsevim Forumbudur.Com Ziyaretçi

Teşekkürler, dediğinizi yaptım ve normale döndü.

16. kkalm

kkalm Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bir süre sonra yine aynı sıkıntıyı yaşıyoruz.

17. ali veli

ali veli Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba, aynı sorun bende de oldu ancak X model de düzelten bir yöntem mevcut. Rehberde aynı isimden numarasız ve numarasız e-posta adresi adı altında kayıt olan çok sayıda kişi varsa bundan dolayı oluyor. Numarasız ve e posta adı altında kayıt olanları silin bunun için çeşitli uygulamalar var benim iPhone X tamamen düzeldi. Üstelik formatsız oldu.

Edit: Aynı isimde olan kişiler için dedim.

18. Ayberkaydemirr

Ayberkaydemirr Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim hiçbir şekilde düzelmiyor bu sorun kırıp atacağım en sonunda telefonu keşke 3-5 saniye olsa ben telefonu alalı 2 ay olmadı 3. Günden sonra hiçbir aramama cevap veremiyorum tüketici hakları mahkemesine vereceğim başka yapılacak bir şey yok paramızla rezil olduk.

19. Dgknbzglu

Dgknbzglu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlari telefonunuzu 11.3 sürümüne yükselttikten sonra böyle bir sorun kalmadığını göreceksiniz. Atıp tutup, verip veriştirmişsiniz.
    Önce güncellemeleri kontrol edin değişikliklere bakın, sonra olup olmadığını söyleyin.

11.3 sürümü hakkında ayrıntılar:
    https://support.apple.com/tr-tr/HT208067

İlgili Bölüm:

İyi günler.

20. ccc

ccc Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar,bu sorun Face ID teknolojisinden kaynaklanıyordu,Apple yetkilileride olayı bir süre araştırınca farkedip 11.3 yazılımıyla bu sorunu düzelttiler,şöyleki bir arama geldiğinde önce Face ID yüzünüzü tanımaya çalışıp sonra ekranı açmaya çalışıyor,o esnada yüzünüz ekrana dönük olana kadar telefon çalıyor,ama ekran siyah kalmaya devam ediyor,yüzünüzün ekrana gösterilmesine kadar bu durum sürdüğünden bazıları 10 saniye,bazılarıda 20-25 saniye bekliyorum deme muhabbetleride burdan patlıyordu,önceki arkadaşımızında belirttiği gibi ios 11.3 güncellemesiyle çözüldü,hayırlı olsun.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş