İPhone X Gelen Aramada Ekranın Uyanmaması

Ali Candan

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Başlıktan anlaşılacağı üzere benim sorunum Apple’ın yeni çıkan iPhone X cihazından yanadır. Bundan yaklaşık 2 hafta önce Turkcell’den kendime iPhone X aldım ve o günden bugüne sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Fakat sonradan tarafıma gelen aramaların ekrana geç düştüğünü gördüm. Yani beni biri aradığında telefon titriyor ama ekran 2 saniye sonra uyanıp kimin aradığını gösteriyor. Birçok forum, blog ve Apple’ın resmi web sitesinde bu konuyla ilgili araştırmalarda bulunsam da hiç birinden sonuç alamadım.

Ben gibi iPhone X kullanıp bu sorunu yaşayan var mı? Çünkü gerçekten yaşanılan bu durum aşırı can sıkıyor. Düşünsenize 6500 TL verip satın aldığımız akıllı telefon böyle sorunlar yaşatıyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Eminim ben gibi bu sorunu görüp deli gibi soruna çözüm arayan yüzlerce kişi vardır.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Merhaba @Ali Candan,

Bende siz gibi iPhone X kullanıcısıyım ve aynı sorunu bende 3. günden sonra tespit ettim. Apple Türkiye destek ekibine ulaştığımda bu sorunun genel olduğunu ve Apple mühendislerinin üstünde çalıştığına dair bilgiler aldım. Yaşanılan bu durumu yazılımsal olduğu söylenildi. Fakat gelecek güncellemede bu sorunu nasıl aşılır bilmiyorum, ama tek bildiğim 6100 TL verip elimize kusurlu mal sıkıştırmaları oldu. Apple Kıdemli Danışman arkadaşlar her ne kadar yardımcı olmak isteseler de insanı tatmin edecek sonuçlar için yardımcı olmuyorlar.

NOT: Bugün Apple'ın yetkilendirdiği bir servise cihazı verdim, gün içerisinde cihaza yeni yazılım yükleyip geri verdiler ve sorun çözülmedi. Bu konunun peşini bırakmayacağım ve gerekirse tüketici mahkemesine kadar taşıyacağım. Onca para verelim adamlar kalksın bize kelek yapsın. :mad:

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Kesinlikle Apple artık eskisi gibi kaliteli cihazlar üretemiyor. Yeni bir cihaz çıkarmak için 1 yıl bekletiyor ama çıkardığı yeni cihazlarda böyle sorun çıkarıyor. Bence hakkınızı tüm yollardan aramayı ihmal etmeyin. Sonuçta 6500 TL hafife alınacak bir rakam değil. Bazı forum sitelerinde bu sorunun birçok kişide yaşandığını bende okudum. Her ne kadar iPhone X sahibi olmasam da iPhone 7 cihazına sahip biri olarak düşüncelerimi yazmak isterim. Geçmiş olsun arkadaşlar.

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Aynı sorundan bende kaç haftadır yakınıyorum. Maalesef ülkemizde tüketici haklarını dikkate alan kuruluşlar kalmadı. Hepsi insanları nereden dolandırsam da şirketi büyütsem hesabı yapıyor. Benimde iPhone X dokunmatik arızalı olduğu halde değişmiyorlar ve sadece tamirini yapabileceklerini söylüyorlar. Bende sizler gibi 6 bin TL para verdim ama beni pişman ettiler.

Ayberkaydemirr

Forumbudur.Com
Üye
Kardeşim hiçbir şekilde düzelmiyor bu sorun kırıp atacağım en sonunda telefonu keşke 3-5 saniye olsa ben telefonu alalı 2 ay olmadı 3. Günden sonra hiçbir aramama cevap veremiyorum tüketici hakları mahkemesine vereceğim başka yapılacak bir şey yok paramızla rezil olduk.

Dgknbzglu

Forumbudur.Com
Üye
Arkadaşlari telefonunuzu 11.3 sürümüne yükselttikten sonra böyle bir sorun kalmadığını göreceksiniz. Atıp tutup, verip veriştirmişsiniz.
Önce güncellemeleri kontrol edin değişikliklere bakın, sonra olup olmadığını söyleyin.

11.3 sürümü hakkında ayrıntılar:
https://support.apple.com/tr-tr/HT208067

İlgili Bölüm:

İyi günler.