iPhone Telefonun Pilini Nasıl Kalibre Edebilirim ?

DieseL

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
7 Ocak 2017
Mesajlar
56
Tepkime puanı
10
Konum
Tekirdağ
Kullanmış olduğumuz Iphone cihazlar yüksek teknoloji ürünü Lityum İyon batarya kullanmaktadırlar. Bu tür bataryalarda kullanıma göre zaman zaman kalibrasyon gereken durumlar olabilmektedir. Telefonunuzun pilini kalibre etmek performansını ve pil ömrünü uzatmaktadır.

Apple store personelleri de pil sorunları ile gelen müşterilerin çoğunun sorunun kalibrasyon ile çözüldüğünü söylemektedirler. Bataryanızı kalibrasyon etmek için aşağıdaki adımları uygulayın.
  • Pilinizi tamamen bitirin.( Telefon Kapanana Kadar )
  • Iphone cihazınızı bir süre kullanmayın. ( Mümkünse sabaha kadar şarj etmeyin Mümkün değilse 3-4 saat kapalı şekilde cihazı bırakın. Pil tamamen boşalacak )
  • Iphone'u şarj edin. ( Iphone'u %100 olana kadar şarj edin. Iphone'u kapalı olarak şarj etmek daha iyi çünkü hem daha hızlı şarj olur hem de daha az ısı yayar Iphone'u toplam 5 saat şarj edin.)
  • Kalibre etme ( Eğer telefonu kapalı şarj ettiyseniz şarjda iken telefonu açın yine telefon şarjda iken apple logosunu görene kadar güç ve home tuşlarına basılı tutarak cihaza reset atın. Cihaz açıldığında şarjdan çıkarın.)
Not: Kalibrasyon işlemimiz bu kadar, İşlemi ayda bir yapmanız tavsiye edilir.
 

Benzer konular