iPhone 7 Plus mı Galaxy Note 7 mi?

'Mobil' forumunda Serkan tarafından 6 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

?

iPhone 7 Plus mı Galaxy Note 7 mi?

1. iPhone 7 Plus

6 oy
    100.0%
  2. Samsung Galaxy Note 7

0 oy
    0.0%
  1. Serkan

Serkan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba Arkadaşlar,

Bir konu hakkında size sorum olacak...

Şimdi elimde iPhone 5S var ve ben bunu satıp kendime son çıkan modellerden birini almak istiyorum. Yaptığım araştırmalara göre Samsung ile iPhone'un fiyatları neredeyse kafa kafaya gidiyor. Uzun zamandır iOS kullanıcısı olduğum için şimdi Android arayüzüne geçiş yapmayı düşünüyorum. Acaba diyorum kullanımda zorluk çeker miyim?

Bir de siz benim yerime olsanız hangi modeli alırdınız. Lütfen bu konuda bana yardımcı olun, yoksa gidip parayı Galaxy Note 7'ye yatıracağım.:confused:

iPhone 7 Fiyatı: ₺3.799,00

Samsung Galaxy Note 7 Fiyatı: ₺3.599,00

2. Erhan Kutlu

Erhan Kutlu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    @Serkan hiç düşünmeden tercihini iPhone'dan yana yapmalısın. Çünkü Samsung bir süre sonra hafızada şişme yapıyor. Yani tecrübe sahibi olduğum için kesinlikle Apple tercih etmelisin diyorum. Android belki bir çok seçenek sunuyor ama bir süre sonra virüs, yavaşlama, donma gibi onca problemle karşılaşman kaçınılmaz olur.

Ama bu fiyatlar şuan tavan yapmış gibi. Bir kaç ay daha bekle sonra telefon konusunda karar al derim. Yeni oldukları için piyasa değerleri cep yakan cinsten. :)

3. Qarizma

Qarizma Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Bu paraya ben küçük çiftlik kurarım. Hatta şöyle bir hesap yapayım...:D

1 büyük baş dana
    10 adet küçük baş koyun
    40 tane tavuk
    20 tane ördek alırım çiftliğimi kurar sonradan yoluma bakarım.:p Şaka bir yana da sen bence bu parayı gidip telefona yatırma. Yok ilaha ben üst modele geçmek istiyorum dersen git iPhone 6S al temiz ikinci el paşalar gibi kullan derim. Ama gidip bir kaç cm ekran büyüklüğü için 3500 TL bayılma derim. Şimdiden hayırlı olsun arkadaşım :eek:

4. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    556
    Ödül Puanları:
    92
    @Serkan bey merhaba,

Eğer telefon almadıysanız şu sıralar iPhone 7 fiyatları düşmüş durumda. Samsung yerine Apple telefonlarını kullanmanızı bende tavsiye ederim.

Android bir süre sonra size beklenmedik sıkıntılar yaşatabilir, ama iOS işletim sistemine güvenebilirsiniz. Uzun süredir iPhone kullanıcısı olarak size bunları yazıyorum. :thumbsup:

5. DieseL

DieseL Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar,

Konu eski tarihli fakat yazmak istedim...

Iphone 4 çıktığından beridir kullanırım hatta 4'ün çıkış tarihi 2009 yılı olması gerekiyor veya 2010 o zamandan bu yana hiç bir zaman IOS kalitesinden vazgeçmedim. Ara ara test amacıyla Android işletim sistemli cihaz da satın aldım Galaxy Ace, Galaxy S 3, Galaxy Note 3 gibi cihazlar satın aldım fakat belirli bir süre sonra telefonu ne kadar az kullanırsanız kullanın kasmalar donmalar boy gösteriyor.

Üstelik çok eskimemesine rağmen çünkü Android işletim sisteminin TouchWizz ve Widget olaylarından dolayı tabi birde sistemin fazlasıyla Ram yemesinden dolayı telefonlar kendini şaşırıyor. Fakat IOS İşletim sisteminde böyle değil kasmalar oluyor illa ki fakat 4 senelik bir cihaz da oluyor mesela Iphone 4 şuan çok rahat Iphone 4S Kullanan tanıdıklarım var öte yandan şuan ben Iphone 7 Plus 128 GB Kullanıyorum bundan önceki telefonum Iphone 5 16 GB'dı hala bana mısın demiyor.

Ayrıca Android marketten bir şey indirdiğinde Kameraya izin ver rehbere izin ver hep bir yerlere ulaşmak için izin istiyor buda en büyük güvenlik sorunu bence. Google Play Store'de paylaşılan ürünler bilgisayar tarafından maksimum 3 saat içersinde onaylanıyor fakat App Strore'de Apple mühendisleri tarafından haftalarca uygulamanın onaylanması için bekliyorsun her uygulamayı da öyle kolay kolay kabul etmiyorlar.

Diyeceğim o ki; özellik olarak Samsung çok iyi Hızlı Şarj ve Kablosuz Şarj Desteği ama hiç bir zaman stabil olamayacak ve bir cihazın ömrü 3 seneyi geçemeyecek.

6. Lacmira

Lacmira Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    android'den yanayım.

7. UğurYılmaz

UğurYılmaz Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları: