İnternetten Video Nasıl İndirilir?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
İnternetten Video İndirmek:
Birçok insan bazı zamanlarda internetten vido indirme ihtiyacı duymuştur. Bu yazıda size bu konuda yardımcı olmayı amaçlıyorum. Öncelikle en büyük video platformu olan YouTube'den başlayalım. Bu platformdan video indirmenize yardım sağlama amaçlı açılan birçok site mevcut. Google üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda bu sitelere çok rahat bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

video-indirmek.jpg


Program Yardımı İle Video İndirmek:
Bazı kişiler sürekli bazı videoları indirdiği için program kullanma ihtiyacı duyar. Yazılım mühendisleri de bu ihtiyacı karşılayacak çeşit çeşit program üretmiştir. Gerek bilgisayar gerek android için bu programlar mevcuttur. İndirmesi, kurulması ve kullanılması basit olan bu programları çoğu insan tercih eder.

Programsız Video İndirmek:
Elbette Google üzerinden video indirmekte mümkündür bunun için videonun olduğu sayfayı açarız. Sağ tıklayıp 'incele' seçeneğine tıklayınız. Açılan panelde 'Network' kısmına gelip mp4 ya da video uzantısı olan bağlantıyı yeni sayfada açıp sağ alttaki indirme butonu sayesinde indirebiliriz.

Video İndirme Sitelerinin Zararları:
Her yerde olduğu gibi bu konuda da insanların saflığını kullanmaya çalışan insanlar illaki mevcut. Bu yüzden insanların bu sitelere daha temkinli yaklaşması gerekir aksi takdirde video ile beraber korsan yazılımları veya virüsleri de bilgisayarınıza indiriyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey bilinen sitelere girip kullanmanız veya direkt olarak Google üzerinden indirme yapmanızdır. Gerekmediği sürece internet üzerinden dosya ve film başta olmak üzere indirme yapmamanız ve iyi bir antivirüs kullanmanız siz ve bilgisayarınız için oldukça önemlidir. Özellikle kişisel bilgilerinizin mevcut olduğu bir bilgisayarda güvenmediğiniz hiçbir siteden indirme ve alışveriş yapmamalısınız. Yaptığınız takdirde kimlik bilgilerinizle birçok iş yapılabilir ve başınız çok ağrıyabilir. Bu yüzden direkt olarak Google üzerinden indirme yapmak en doğru ve güvenilir yoldur.
 

UğurYılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
21 Haz 2018
Mesajlar
93
Tepkime puanı
4
Konum
İzmir
Bizim için her ne kadar kolay olsa da bilmeyen kardeşlerime&büyüklerime faydası dokunmuştur ellerinize sağlık
 

toptanci

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
19 Tem 2019
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
İnternet üzerinde yer alan videoları indirmek istediğimiz sitelerin özelliklerine göre çok farklı indirme yöntemleri ile indirmek mümkündür. Ancak videonun nerede yayınlandığına bağlı olmaksızın indirmenin güzel ve pratik bir yöntemini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yöntem ile hem video hem link indirme oldukça pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Yöntemimiz bir internet sitesi. Sitemizin ismi Savefrom. Savefrom sitesi ile yapılabilecek video indirme işlemleri oldukça pratiktir. Siz de Savefrom'u kullanarak oldukça kolay bir şekilde video indirebilirsiniz.
 

Benzer konular