İnternet Alışveriş Siteleri Güvenli Mi?

'İnternet' forumunda Dabatay tarafından 12 Ocak 2018 20:15 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    401
    Ödül Puanları:
    62
    Hem ülkemizde hem dünyada insanların kafasını fazlasıyla meşgul eden, yeri geldiğinde tedirgin eden en önemli sorunların başında internetten güvenli alışveriş gelmektedir. Zira ülkemizde ve dünyada hemen hemen her gün yüzlerce e-ticaret sitesi açılıyor ve bunların güvenilirliğini takip etmekse oldukça çok zor. Ancak bu bütün alışveriş sitelerinin güvensiz olduğu anlamına gelmez.

internet-alisveris.jpg

Korku ve Endişeler:
    Her şeyden önce şunu belirtmek gerekiyor ki internetten yapılacak olan alışverişlerde tıpkı normal alışverişlerde olduğu gibi Türk Ticaret Kanununun ilgili maddelerince tüketici koruma altına alınmış durumda. Ancak buna rağmen yanlış, bozuk, uygunsuz, yırtık, hasarlı ürün gönderilmesi veya kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesi gibi benzer kuşku ve endişelerle insanlar yine de sanal ticarete mesafeli durmayı tercih ediyorlar. Halbuki bazı noktalara dikkat edilirse, internet sitelerinden alışveriş yapmak, fiziki yolla yapılan alışverişten çok daha kolay, kazançlı ve avantajlı hale gelebilir.

Alışveriş Sitelerinde Ne Güven Verir?
    Alışveriş yapılan sitenin, mutlaka satıcı ile alıcı arasındaki iletişiminin güvenliğini sağlayan güvenilir bir sertifikaya sahip olması gerekir. Alışveriş sırasında hiçbir site kredi kartı şifrenizi istemez, Böyle bir durumun gerçekleşmesi o sitenin güvenilir olmadığının bir kanıtıdır. E-ticaret siteleri mutlaka iletişim bilgilerini, açık adreslerini, e-posta adreslerini ve telefon numaralarını paylaşmak zorundadır. Son olarak da; alışveriş sitesinin güvenli bir ödeme yöntemi sunması da güvenilirlik açısından önem arz eder.

Canan, Nazlıcan ve Çilem Fidan bunu beğendi.
  2. Çilem Fidan

Çilem Fidan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    En güvenilir alışveriş sitelerinden alışveriş yaptığınız sürece hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Bugün ülkemizde en iyi hizmet veren e-ticaret siteleri bana göre sırasıyla şöyledir;
    • Hepsiburada
    • N11
    • Trendyol
    • Gittigidiyor
    • Markafoni
    Ben genede yukarıda ismini verdiğim sitelerden gönül rahatlığıyla alışveriş yapıyorum. Eğer olur da bir gün internette alışveriş yapmaya karar verirseniz kesinlikle bu sitelerden faydalanın. Mesela satıcı size sıkıntı çıkartsa bile bu sitelerin müşteri hizmetleri her anlamda yardımcınız oluyor.

3. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Ben yıllardır alışverişlerimin çoğunu internet üzerinden yapıyorum ve bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bazen kargo tarafıma geç ulaştığı için sıkıntı etmişimdir ama onun dışında hiç bir korkunuz olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Kesinlikle kurumsal yapı olan sitelerden alışveriş yapın.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş