Instagram'da Engel Nasıl Kaldırılır?

'İnstagram' forumunda Nazlıcan tarafından 30 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Instagram'da engellemiş olduğunuz birinin engelini kaldırmak mı istiyorsunuz? Instagram profilinizde istemeden birisini mi engellediniz? Bu sorulara cevap bulmak için doğru adrese geldiniz. Bu konuda bir kişinin engelini nasıl kaldıracağınızı adım adım anlatmaya çalışacağım. Dilerim anlattıklarımdan sonra hiç bir sorun yaşamadan istediğiniz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz. Sizleri fazla bekletmeden anlatıma geçeyim...

instagram-engel-kaldirma.jpg

Mesela Instagram uygulamasının son güncellemesinden sonra "Engellenenler" listesinde bulunan birinin engelini kaldırmak istediğinizde "Kullanıcı bulunamadı" veya "Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor" uyarısı geliyor. Bu bildirimi alan birçok arkadaş ne yazık ki istedikleri kişilerin engelini kaldıramadığını söylemekteler. Şimdi bu noktada istediğiniz kişilerin engelini nasıl kaldıracağınızı anlatacağım.

Instagram'da Engelli Profillerin (Kişilerin) Engelini Nasıl Kaldırırım?

Birinin engelini kaldırmak için izlenecek adımlar sırasıyla şöyledir:

• İki tarafın ortak arkadaşı olan birinden fotoğraf paylaşmasını daha sonra sizi ve engellediğiniz kişiyi fotoğrafa etiketlemesini isteyin.
    • Arkadaşınızın etiketlemiş olduğu fotoğrafın üzerine gelerek sağ alt köşede bulunan etiket simgesine tıklayın.
    • Fotoğrafta etiketli olan engelli kişinin kullanıcı adını tıklayarak profil sayfasına gidip sağ üst köşeye bulunan üç nokta işaretine girerek "engeli kaldırın" seçeneğine dokunun.
    • Yukarıda anlatmış olduğum yöntemleri eksiksiz uyguladıktan sonra iki tarafın engeli de kalkmış olacak. Ben bu yöntemler doğrultusunda iPhone cihazımda istediğim kişilerin engelini kaldırabiliyorum. Yalnız Samsung kullanan arkadaşımda bu anlattıklarım doğrultusunda engel kaldırma işlemi yapmaktadır.

Eğer anlattıklarım doğrultusunda hala profil engeli kaldıramayan olur ise konu altına yorum ya da tarafıma PM atın yardımcınız olmaya çalışayım.

Saygılarımla, herkese hayırlı geceler. :)

2. Kübra Sarıkaya

Kübra Sarıkaya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Canım sen bir harikasın. Allah senden razı olsun. Kaç zamandır böyle bir konuyu deli gibi arayıp duruyordum. Sonunda burada karşılaştım ve anlattıkların doğrultusunda istediğim kişilerin engelini açtım. Ama bence Instagram yetkilileri bu konuda duyarlı olmalı ve derhal yeni güncelleme yaparak bu sorunu ortadan kaldırmalı.

Mesela istediğimiz kişileri hemen engelliyoruz ama engel kaldırmaya gelince bunu yapamıyoruz. Ancak böyle saçma sapan bir yol izleyerek bunu yapmak mümkün. Gerçekten @Nazlıcan sen olmasan kaç gündür engelini kaldırmak istediğim arkadaşımın engelini açamayacaktım. :thumbsup:

Nazlıcan bunu beğendi.

3. Hortlak

Hortlak Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Oh be sonunda yazmış olduklarınız sayesinde kuzenimin engelini açabildim. Adamı şakasına engelliyim dedim sonra yeni Instagram özellikleri yüzünden engelini 2 hafta oldu açamadım.

Bu anlattıklarınızın daha kolay bir yolu olmalı. Vallahi @Nazlıcan sen Bu yöntemi yazılı anlatmasan ben bu engel kaldırmanın altından hiç bir şekilde kalkamazdım. Yani normal bir kullanıcı bu anlattıklarını uygulayıp kaldıramaz engel falan. :)

Allah razı olsun kardeş, emeğine sağlık.

Nazlıcan bunu beğendi.

4. Semih Cantürk

Semih Cantürk Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Bu anlattığınızın yanı sırada engel kaldırmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır. Yalnız sizin bu yazdığınız en etkili olan çözümlerden biridir.

Kullanıcı engelini kaldırmak için mecburen bir arkadaşımıza dil açacağız. :D Yoksa 1 aydır engelini kaldırmak istediğim arkadaşımın engelini açamıyorum.

Nazlıcan bunu beğendi.

5. Gülay Keskin

Gülay Keskin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Engeli kaldırmak için iPhone cihazına sahip arkadaşlar bu yöntemi kesinlikle denesinler. Ben haftalardır bu olayı çözüme kavuşturmak istiyordum, sonunda bu anlatılanlar sayesinde engelleri çok kolay kaldırıyorum.

Ben sahte profil açtım ve resim paylaşıp ikimizi etiketliyorum böylece engeli arkadaşın dediği gibi kaldırıyorum.

Bende çok teşekkür ederim böyle yararlı bilgi paylaştığın için...

Nazlıcan bunu beğendi.

6. Yasmin

Yasmin Forumbudur.Com Ziyaretçi

7. Yasmin

Yasmin Forumbudur.Com Ziyaretçi

Instagramda engelledigim kisiyi engel listesinde goruyorum ama tıklayinca beyqz ekran oluyor.kendime ait baska hesap actim ordan foto etiketledim mesaj attim sonuc yine ayni isme tıklıyorum kişi yok.nasil acilacak yahu bu acil yardim istiyorum.samsung kullanicisiyim.

8. Mesut27

Mesut27 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba Huawei Mate 10 Pro Android kullanıyorum Instagram da engelledigim kişiyi bulamıyorum kullanıcı bulunamadı diyor o kişi de beni bulamıyor tüm yöntemleri denedim olmadı yardımınızı rica ediyorum

9. Sanem

Sanem Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar merhaba,
    Bu yöntem de dahil olmak üzere bir sürü yöntem denedim ama hiçbir şekilde profiline ulaşamıyorum, ama bizdeki sorun şu;
    Karşılıklı olarak birbirimizi engelledik, şimdi de kaldırmak istiyoruz ama olmuyor.
    Fotoğrafa etiket atmasını istedim arkadaşımdan, etiket bile görünmedi olmadı, herhangi bi fotoğrafın altına ikimizin adını etiketlemesini istedim, profiline giriyor fakat üç noktaya tıkladığımda normal kullanıcıda çıkan engelle vs. Butonları çıkıyor, hepsine tek tek basıyorum ama hata veriyor, engellenen kullanıcılar listesinde de profilini görüyorum ama üstüne basılmıyor, basınca boş boş bekliyorum herhangi bi sayfa açmıyor, geçenlerde gece yarısı bi tıkladım yine engellenen kullanıcılardan profiline, açtı Profili ve engeli kaldırdı, sonra ben tekrar engel attım denedim çıkıp düzelmiştir diye, ama yine kilitlendi kaldı lütfen bi çözüm bulabilirmisiniz, kafayı yemek üzereyim.
    - ıphone kullanıyorum

10. kaan altay

kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

cinsel ilişkinizde problem mi yaşıyorsunuz? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz... https://bit.ly/2vvexub

11. salihkeskin54

salihkeskin54 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Engel Kaldırmanın Kesin Çözümü

Öncelikle farklı bir mail adresi ile beraber Instagram profili oluşturun, daha sonra bu hesabın diğer iki engeli bulunan kullanıcıyı takip etmesini ve onların da sizi takip etmesini sağlayın. Açtığınız üçüncü hesaptan yapacağınız paylaşım üzerinde engeli bulunan iki kullanıcıyı etiketleme yolunu benimseyin, onlara bildirim gitmesinin ardından sizin etiketlediğiniz kişilere tıklamaları gerekiyor. Açılan kullanıcı sayfasında bulunan üç nokta imgesine bastığınız zaman engelini açmak istediğiniz kişi için ‘engeli kaldır’ifadesi orada sizleri bekliyor olacaktır. Çözüm biraz fazla işlem gerektirse de kesin sonuç vermesi ile oldukça sık bir şekilde tercih ediliyor.

https://www.eniyiandroid.com/instagram-karsilikli-engel-kaldirma-hatasi-2018.html

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş