Instagram'da Engel Nasıl Kaldırılır?

Nazlıcan

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
19 May 2017
Mesajlar
108
Tepkime puanı
57
Konum
Kayseri
Instagram'da engellemiş olduğunuz birinin engelini kaldırmak mı istiyorsunuz? Instagram profilinizde istemeden birisini mi engellediniz? Bu sorulara cevap bulmak için doğru adrese geldiniz. Bu konuda bir kişinin engelini nasıl kaldıracağınızı adım adım anlatmaya çalışacağım. Dilerim anlattıklarımdan sonra hiç bir sorun yaşamadan istediğiniz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz. Sizleri fazla bekletmeden anlatıma geçeyim...

instagram-engel-kaldirma.jpg


Mesela Instagram uygulamasının son güncellemesinden sonra "Engellenenler" listesinde bulunan birinin engelini kaldırmak istediğinizde "Kullanıcı bulunamadı" veya "Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor" uyarısı geliyor. Bu bildirimi alan birçok arkadaş ne yazık ki istedikleri kişilerin engelini kaldıramadığını söylemekteler. Şimdi bu noktada istediğiniz kişilerin engelini nasıl kaldıracağınızı anlatacağım.

Instagram'da Engelli Profillerin (Kişilerin) Engelini Nasıl Kaldırırım?

Birinin engelini kaldırmak için izlenecek adımlar sırasıyla şöyledir:

• İki tarafın ortak arkadaşı olan birinden fotoğraf paylaşmasını daha sonra sizi ve engellediğiniz kişiyi fotoğrafa etiketlemesini isteyin.
• Arkadaşınızın etiketlemiş olduğu fotoğrafın üzerine gelerek sağ alt köşede bulunan etiket simgesine tıklayın.
• Fotoğrafta etiketli olan engelli kişinin kullanıcı adını tıklayarak profil sayfasına gidip sağ üst köşeye bulunan üç nokta işaretine girerek "engeli kaldırın" seçeneğine dokunun.
• Yukarıda anlatmış olduğum yöntemleri eksiksiz uyguladıktan sonra iki tarafın engeli de kalkmış olacak. Ben bu yöntemler doğrultusunda iPhone cihazımda istediğim kişilerin engelini kaldırabiliyorum. Yalnız Samsung kullanan arkadaşımda bu anlattıklarım doğrultusunda engel kaldırma işlemi yapmaktadır.

Eğer anlattıklarım doğrultusunda hala profil engeli kaldıramayan olur ise konu altına yorum ya da tarafıma PM atın yardımcınız olmaya çalışayım.

Saygılarımla, herkese hayırlı geceler. :)
 

Kübra Sarıkaya

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 May 2017
Mesajlar
41
Tepkime puanı
23
Konum
İstanbul
Canım sen bir harikasın. Allah senden razı olsun. Kaç zamandır böyle bir konuyu deli gibi arayıp duruyordum. Sonunda burada karşılaştım ve anlattıkların doğrultusunda istediğim kişilerin engelini açtım. Ama bence Instagram yetkilileri bu konuda duyarlı olmalı ve derhal yeni güncelleme yaparak bu sorunu ortadan kaldırmalı.

Mesela istediğimiz kişileri hemen engelliyoruz ama engel kaldırmaya gelince bunu yapamıyoruz. Ancak böyle saçma sapan bir yol izleyerek bunu yapmak mümkün. Gerçekten @Nazlıcan sen olmasan kaç gündür engelini kaldırmak istediğim arkadaşımın engelini açamayacaktım. :thumbsup:
 

Hortlak

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
12 Kas 2016
Mesajlar
55
Tepkime puanı
54
Konum
Eskişehir
Oh be sonunda yazmış olduklarınız sayesinde kuzenimin engelini açabildim. Adamı şakasına engelliyim dedim sonra yeni Instagram özellikleri yüzünden engelini 2 hafta oldu açamadım.

Bu anlattıklarınızın daha kolay bir yolu olmalı. Vallahi @Nazlıcan sen Bu yöntemi yazılı anlatmasan ben bu engel kaldırmanın altından hiç bir şekilde kalkamazdım. Yani normal bir kullanıcı bu anlattıklarını uygulayıp kaldıramaz engel falan. :)

Allah razı olsun kardeş, emeğine sağlık.
 

Semih Cantürk

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
17 May 2017
Mesajlar
52
Tepkime puanı
15
Bu anlattığınızın yanı sırada engel kaldırmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır. Yalnız sizin bu yazdığınız en etkili olan çözümlerden biridir.

Kullanıcı engelini kaldırmak için mecburen bir arkadaşımıza dil açacağız. :D Yoksa 1 aydır engelini kaldırmak istediğim arkadaşımın engelini açamıyorum.
 

Gülay Keskin

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 May 2017
Mesajlar
35
Tepkime puanı
13
Konum
İzmir
Engeli kaldırmak için iPhone cihazına sahip arkadaşlar bu yöntemi kesinlikle denesinler. Ben haftalardır bu olayı çözüme kavuşturmak istiyordum, sonunda bu anlatılanlar sayesinde engelleri çok kolay kaldırıyorum.

Ben sahte profil açtım ve resim paylaşıp ikimizi etiketliyorum böylece engeli arkadaşın dediği gibi kaldırıyorum.

Bende çok teşekkür ederim böyle yararlı bilgi paylaştığın için...
 

salihkeskin54

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
29 Ağu 2018
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Engel Kaldırmanın Kesin Çözümü

Öncelikle farklı bir mail adresi ile beraber Instagram profili oluşturun, daha sonra bu hesabın diğer iki engeli bulunan kullanıcıyı takip etmesini ve onların da sizi takip etmesini sağlayın. Açtığınız üçüncü hesaptan yapacağınız paylaşım üzerinde engeli bulunan iki kullanıcıyı etiketleme yolunu benimseyin, onlara bildirim gitmesinin ardından sizin etiketlediğiniz kişilere tıklamaları gerekiyor. Açılan kullanıcı sayfasında bulunan üç nokta imgesine bastığınız zaman engelini açmak istediğiniz kişi için ‘engeli kaldır’ifadesi orada sizleri bekliyor olacaktır. Çözüm biraz fazla işlem gerektirse de kesin sonuç vermesi ile oldukça sık bir şekilde tercih ediliyor.

 

tr Trabzon daire

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
17 Kas 2018
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Elinize emeğinize sağlık yönteminizi kullandım ve engel problemimi çözdüm.
 

Benzer konular