İnstagram Mesajlaşma Nasıl Olur?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
381
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Instagram'da Mesajlaşma Nasıl Olur?
Birkaç yıl önce hayatımıza giren Instagram, son yıllarda sosyal medya kullanıcılarının vazgeçilmezi olmayı başardı. Tüm dünyada milyarlarca kez indirilerek alanında en iyilerin arasına girdi. İlk çıktığı dönemde sadece fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram'da artık video paylaşabilme, 24 saat içinde kaybolan hikayeler ekleyebilme ve herhangi bir Instagram kullanıcısına mesaj gönderebilme (Direct Message) gibi bir çok özellik getirildi.

Hal böyle olunca diğer sosyal medya platformları ile yarışır hale geldi. Diğer sosyal medya platformlarının özelliklerini kopyalayarak alanında hızla ilerledi ve belki de en büyük sosyal medya platformu olmayı başardı. Hatta insanlar Instagram'ı ticari şekilde kullanarak para kazanmaya bile başladılar.

instagram-direct.jpg


Instagram'da Nasıl Direct Message Gönderilir?
Instagram'da Direct Message göndermek oldukça basit bir iştir. Bu yazı teknoloji ile pek yakın olmayan, Instagram'ı yeni kullanmaya başlayanlar için hazırlanmıştır.

Instagram'da birine mesaj gönderebilmek için ilk önce uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki uçak işaretine dokunun. Veya parmağınızı sola doğru da kaydırabilirsiniz. Bu hem pratik hem de daha kullanışlıdır. Karşınıza çıkan ekranda üzerinde “Ara” yazan bir kutucuk göreceksiniz. Buradaki kutucuğa mesaj göndermek istediğiniz kişinin Instagram kullanıcı adını girmelisiniz. Kutucuğa kullanıcı adını girdikten sonra kişiyi seçmeli ve karşınıza çıkan mesajlaşma ekranına yazmak istediğiniz mesajı yazıp göndermelisiniz. İşlem oldukça basittir. Maalesef mesajlaşma özelliği PC platformunda yoktur. PC platformuna da yakın zamanda bu özellik gelecektir. Şuan sadece mobil cihazlarınızdan Instagram üzerinden mesajlaşabilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse, Instagram hesabınıza giriş yapmalı, sağ üst köşedeki uçak simgesine dokunmalısınız. Karşınıza çıkan arama kutucuğuna sohbet etmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazdıktan kişiyi seçmeli ve mesajlaşma ekranına yazmak istediğiniz mesajı göndermelisiniz
 

Benzer konular