İlişki Sırasında Hamile Kalmak İçin Ne Yapılmalı?

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
214
Tepkime puanı
98
Konum
İstanbul
Evliliklerin en büyük meyvesi çocuktur. Bu yüzden kişiler çocuk sahibi olmak için çeşitli yollar deneyebilir. Bazı kişiler ilişki sırasında çok kolay bir şekilde hamile kalabilirken bazılarında ise bu durum çok zor gerçekleşir. Hamile kalmak için ilişki öncesinde ve ilişki sırasında yapılacak işlemler bulunabilir. Bunları uygulayarak kolay bir şekilde hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak mümkündür.

hamile-kalmak-icin-ne-yapilmali.jpg


İlişkiden Önce Yapılması Gerekenler:
İlişkiden önce kişiler doğum kontrol hapı kullanmış ise bunların etkilerinden kurtulmak için doktordan yardım almalı. Ayrıca kişide adet düzensizliği varsa yine doktordan yardım alınarak adetlerin düzenli olması sağlanmalı. Özellikle bayanlar hamile kalmadan önce beslenmeye dikkat etmeli yumurtlamayı düzenli hale getirecek galaktose maddesini bol bol tüketmelidir. Bu madde süt ve süt ürünlerinde bulunur ve kişinin hamile kalmasını kolaylaştırır. Bunun dışında kişiler kendilerini psikolojik olarak baskıya sokmamalı ve cinsel ilişkiyi zorunluluk olarak görmeden gerçekleştirmelidir.

İlişki Sırasında Yapılması Gerekenler:
Her bayan hamilelik hissini tatmak ister. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında uyması gereken kuralları gerçekleştirerek kolay bir şekilde hamile kalınabilir. Gebelik için ilk olarak çiftlerin kendilerini baskı altında hissetmemesi gerekir. Psikolojik olarak rahatlamış bir şekilde doğru pozisyonlarda ilişkiye girilmelidir. İlişki süresinde bir düzen olmalı, uzun süren boşluklar olmamalıdır. Bunun dışında sabahın erken saatlerinde vücut spermleri çok iyi çalışır. Bu yüzden hamilelik için sabah erken saatlerde ilişki tercih edilmelidir. Bayan gebelik için adet düzenini takip etmeli ve adetin başlangıcından itibaren 9. 11. ve 13. günlerde ilişkiye girilmelidir. Bayanın hamile kalabilmesi için erkeğe de görev düşer. Erkek bayan üzerinde psikolojik baskı kurmamalıdır. Ayrıca ilişki sırasında sperm sayısının ve kalitesinin düşmemesi için yatak odasının oda sıcaklığının çok fazla olmasına izin verilmemeli, hatta oda soğutulmalıdır.
 

Benzer konular