Hemoroid İçin Tedavi Yöntemleri

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Hemoroid Hastalığı Nedir?
Bir diğer adı basur olan bu hastalık kişide oldukça rahatsızlık yaratan bir durumdur. Hemoroid hastalığı, en çok toplardamar da meydana gelen submükoz'un genişleme gösterip dışarıya sarkması ile oluşur. Hemoroid hastalığı, iç ve dış olmak üzere iki ayrı grupta incelenir. İç hemoroid durumu fazla ağrı ya da kaşınma gibi belirtiler göstermez. Çok ileri dereceye gelmediği sürece aralıklı şekilde kanama ile kendini belli eder. Dış hemoroid hastalığı ise belirtilerini çoğunlukla sancılı ağrılar ve şiddetli kaşıntılar ile gösterir. Dış hemoroid de, el ile hissedilen ve ciltte kabarıklık hissi oluşturan dokular meydana gelir. Bunun yanı sıra, bazı genişleme göstermiş damarlarda pıhtı oluşması, şiddetli ve diken hissi veren acıları ortaya çıkarır.

hemoroid-tedavisi.jpg


Hemoroid İçin Tedavi Yöntemleri:
Hemoroid için tedavi yöntemleri belirlenmesi, hastalık derecesine değişim göstermektedir. Daha hastalığın ilk aşamalarında olan hastalar, evde yeme içme düzenine dikkat ederek bu problemden kurtulabilir. Ayrıca evde yapılabilecek diğer yöntemler ise şunlardır; ılık su takviyesi ile makat bölgesini rahatlatmak, rektal bölgeye soğuk su takviyesi yaparak kompres uygulamak ve de çeşitli bitkisel karışımlar bu hastalıktan kurtulmak ya da azalmaya yönelik hastalığı hafifletmek oldukça mümkün bir hâle gelir.

Çok olmasa da ilerleyen hemoroid hastalığı için ilaç kullanımı işe yarayabilir. İlaçlar; şişkinliği, ağrıyı ve kanamayı kesmek için kesin yöntem olabilmektedir. Yeme içme düzeninde hemoroid hastalığına neden olan gıdalardan uzak durmak, hemoroid hastalığını tetikleyen durumlardan kaçmak için bir çözümdür. Yeme içme düzeninde, lifli gıdalar tüketilmesi bir hayli önem kazanıyor. Bunlar; mısır, nohut, fasulye, kepekli ekmek, elma, kuru baklagiller ve bu tip gıdalardır.

İlerlemiş hemoroid hastalığı için ameliyat gerekli bir durum haline gelebilir. Kişi bağırsaklarında olan bu problem için ameliyat olup bu hastalığı atlatabilir.
 

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
186
Tepkime puanı
112
Konum
Ankara
Askerden sonra yaşadığım bu hastalığı bir türlü atlatamadım. Her acı yediğimde inanılmaz derecede sancı çekiyorum. Fitil ve krem kullanmama rağmen bir türlü tedavisini yapamadım. Geçenlerde bir video izledim uzman doktor hemoroid hakkında detaylı bir açıklamada bulunmuş. Yorum devamına eklemiş olduğum videoyu izleyebilirsiniz.

 

Mgunalp

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
22 May 2018
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Herkeze selam, hemoroid tedavisinde hedefe yönelik ameliyatsız lazerle hemoroid (basur) tedavisi artık mevcut.

 

kardo82

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
28 Haz 2018
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Hemoroid yani diğer adıyla mayasıl ya da basur,beslenme şeklimizle,hareketli bir yaşam tarzımızın olup olmadığıyla,yaptığımız işle(özellikle masa başı işlerinde gün boyu oturmak suretiyle çalışmak zorunda olanlarda sık görülür),tuvalet alışkanlığıyla(dışkılama hissi geldiği zaman tutmak ve ertelemek,tuvaletimizi yaparken ıkınarak yapmak hemoroid oluşumuna sebep olur) ve daha pek çok sebeple yakından ilgilidir.

Hemoroidin de belli dereceleri vardır.1. derece,2. derece,3. derece ve 4. derece olmak üzere 4 aşaması vardır.En ileri safhası 4. derecedir.Burda ameiyattan başka çare kalmamıştır.Daha başlangıç aşamalarında ameliyata gerek kalmadan bazı yöntemlerle ve ilaçlarla sorunun önüne geçilebilmektedir.Bitkisel tedaviler,ilaçlı tedavilier,evde yapılabilecek uygulamalar ve kürler gibi hemoroide dair her şeyi bulabileceğiniz basur neden olur sitesini ziyaret ederek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

UğurYılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
21 Haz 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
4
Konum
İzmir
Yediklerinize çok dikkat etmeniz ve kabız olmamanız gerekiyor. En temel sebepleri bunlar benim bildiğim.
 

mehmet kapakçı

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
9 Mar 2019
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Hemoroid hastasıydım,çok ağrım vardı.İnternetten iyi bir doktor araştırırken Yasir Gözüye denk geldim.Muayene oldum kendisine,aynı gün içersin de operasyon oldum.Lazer tedavisi uygulandı.Kendisini çok teşekkür ederim.Beni sıkıntımdan tamamen tamamen kurtardı.Kendisine çok teşekkür ederim.
 

gökhanballican

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
12 Mar 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Valla arkadaşlar kim ne diyorsa boş,inanmayın.Ben belki de elli tane doktor gezmişimdir,hepsi de kasap gibi gel ameliyat edelim daha kötü olur bilmem ne deyip durdu.Ben zaten son evredeymişim daha ne kadar kötü olsun ki.Ben de ameliyat olmaktan korktum.İnternetten araştıra araştıra Yasir hocamı buldum.Allah razı olsun kendisinden,hemen 5 dakkada yaptı yolladı beni.Ne ameliyat derdim oldu,ne kanamam oldu,ne ağrım oldu,eskiden koldukta düz oturamıyordum,yan yatarak oturmak zorunda kalıyordum,şimdi çok şükür hiçbir sıkıntım kalmadı.Yasir hocamdan Allah bir değil bin kere razı olsun.
 

ali toykar

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Mar 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Aynen yedilerinize dikkat etmeniz gerekiyor.Ama basur olduysanız da geçmişler olsun.Gene şimdi teknoloji gelişmiş de lazerle felan yapıyorlar.Geçenler de benim de amca oğluna ameliyat ettiler,çocuk 2.5 ay oldu hala kendine gelemedi,koskocaman adam çocuk gibi ağlıyor hergün artık nasıl bir ağrısı varsa.Biz de dedik buna bir hal çaresi bulalım,düştük tekrar başka doktor aramaya,gene ameliyat edelim diyip durdular,zaten dili bir kere yanmış bir daha ameliyat olur mu bu adam.Bizde Avrupa Cerrahi adında bir yer bulduk,ameliyat yokmuş lazerle yapıyorlarmış,5 dakkada hemen çıkabilirmiş.Neyse biz de gittik,hoca dedi ki maf etmişler,hemen amca oğlunu işleme aldılar,gerçekten de aşşağı yukarı 5 dakika sonra çıktılar.Şimdi üzerinden bugün tam 1 ay geçti,o çocuk gibi ağlayan adam kalkmış,ayaklanmış yürüyor.Valla kendisinden Allah bir değil bin kere razı olsun,amca oğlunu ayağa kaldırdı,sonradan farklı bir problemden babamı da götürdüm o da şükür iyi.Kendisinden,çalışanlarından,yardım eden herkesten Allah razı olsun.Aklınız da bulunsun,hani olur da böyle bir şikayeniz olursa,ben kesinlikle oraya gidin derim.İçerisi zaten tertemiz,herkes güler yüzlü,düzenli,tertipli.Gerisi size kalmış,ister gidin kasap gibi bir doktora ameliyat olun ağlayın,ister kolay yoldan gidip bir daha da uğraşmayın bu illetle,tercih sizin...
 

betulkoklu

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 May 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Allah aşkına herkesin her dediğine inanmayın ya.Saçma sapan kişiler dedi diye gidip kendinizi kurbanlık koyun gibi doktorun önüne bırakmayın.Biraz araştırmacı olun,banada gittiğim bütün doktorlar vay efendim son evreymiş de,yok acilen ameliyata alınamam lazımmış da,hemen olmazsa biraz zaman geçtikten sonra dışkımı tutamayacak hale gelebilirmişim de,bırakın yaa! Lazerle 5 dakkada yapıyor adamlar,ben de oldum hiç bir zorluğu yok.Anestezi veripte saatlerce kendine gelme derdi de yok.Sadece makat bölgesini uyuşturuyorlar,5-6 dakika sonra bitti.Kulaktan duyma şeylere inanmayın.Yasir hoca son evre hemoroidlerim olmasına rağmen çok başarılı bir şekilde,bıçak felan kullanmadan,sadece lazerle halletti.Her yerde de diyorum kendisinden Allah razı olsun,hakikaten böyle bir şikayetiniz varsa gidin hiç beklemeyin.Sağlık bu normal bir alan değil çünkü orası,çok daha hassas :thumbsup:
 

pinarkaraman.karaman

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar ameliyat olmuş biri olarak kesinlikle önermiyorum.İğrenç bir durum,yani kendinize gelemiyorsunuz.Ben de sonradan arkadaş tavsiyesi üzerine Yasir beyde lazerle oldum,böyle olacağını bilsem baştan lazerle tedavimi olurdum.Neyse en azından bundan sonrası rahat ediyorum sağolsun :)
 

simanurgeles

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Ben de spor eğitmeniyim ağırlık kaldırmaktan makatım da yırtık oluşturudum.Direk internetten doktor araştırıp,Yasir beyi buldum.Hemen hiç beklemeden gittim,yorumlar da okuduğum kadar varmış.Hemen yukarı aldılar beni beş dakka da felan hallettiler.Öyle eskisi gibi ameliyat felan vs. hiç böyle ağrılı şeyleri yapmaya gerek bile yok.Kesinlikle size tavsiye edebileceğim bir uzman ;)