HCG Aşısı İle Zayıflama

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
HCG, bir hormonal tedavi yöntemidir. HCG hamilelik döneminde plasenta tarafından salgılanan bir hormondur. İlk defa hamilelik sırasında fazla kilo alıp bu kilolarından kurtulmak isteyen kadınlarda denenmiş ve başarıya ulaşılmıştır. HCG sadece iğne değil başka ilaç formlarında da insanlara uygulanabilen bir zayıflama metodudur. Ancak iğne yöntemi ile daha hızlı bir şekilde yağ yakımı ve kilo verme söz konusu olduğundan bu yöntem daha çok tercih edilmektedir.

Tüm kilo verme yöntemlerinde olduğu gibi HCG aşısı ile zayıflayabilmek ve etkili bir sonuç alabilmek için elbette tek başına aşı olmak yeterli değildir. Aşı ile HCG diyetinin birlikte kombine olarak uygulanması gerekmektedir.

hcg-zayiflama-asisi.jpg


HCG Aşısı Nasıl Uygulanır?
Bu işin uzmanı tarafından düzenli seanslar ile uygulanır. İlk önce karın bölgesine uygulanır ve zamanla vücudun aşıyı benimsemesiyle etkisini göstermeye başlar. Elbette aşı ile birlikte uygulanacak olan diyet programı en hızlı şekilde sonuç almayı sağlayacaktır. Aşı tedavisinin uzun süreli kalıcı olabilmesi diyet programına uyulmasına bağlıdır.

HCG Nasıl Etki Eder?
HCG hipotalamusa etki ederek bölgesel yağlanmaya sebep olan yağ depolarının metabolizma tarafından yakılmasını sağlar. HCG diyeti ile ilgili yapılan çalışmalar, bu diyet sırasında kaybedilen kiloların vücutta istenmeyen yağ kitlelerinin bulunduğu bölgeler olduğunu, kas veya doku kaybına neden olmadığını göstermiştir.

Tedaviden Sonra Tekrar Kilo Alımı Olabilir Mi?

HCG diyetine ait programı uyguladıktan sonra vücudun mekanizması, var olan beslenme alışkanlıkları ve yaşam şekli değişmeye başlayacaktır. Bu diyet kendinizi sağlıklı yaşamaya alıştırmak için etkin şekilde programlanmıştır. Elbette sağlıklı olmak ve formda kalabilmek için düzenli olarak egzersiz de yapılmalıdır. Tüm bu kriterlere uyulur ve diyet programına düzenli olarak devam edilir, beslenme alışkanlıkları iyileştirilirse kilo kaybı kalıcı olacak ve formda bir vücut kazanılacaktır.
 

Aleyna

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
8 Eki 2017
Mesajlar
31
Tepkime puanı
4
Uzmanlara göre zayıflama aşısı yaptırmak farklı hastalıklara yol açabiliyormuş. Bu yüzden uzmanlar HCG aşısı vurmak isteyenlere diyet yapmaları konusunda baskılar yapmaktadır. Yalnız bazıları da bu işlemden memnun kaldıklarını bazı forum sitelerinde dile getirmiştir. :confused:
 

Zuhal Şener

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
95
Tepkime puanı
86
Konum
İzmir
Doktorlar bu yöntemin sağlıklı olmadıklarını söylüyorlar. Fakat yaptığım kısa araştırmalara göre Avrupa’da birçok insan bu yönteme başvurarak zayıflamış ve memnun kaldıklarını dile getirmişler. Bence bizim ülkemizdeki uzmanlar bu işlemi yapmaktan biraz geri kaçıyorlar.