Hamileyken Üstüne Adet Görme Nedir?

'Hamilelik Sorunları' forumunda Gizem tarafından 22 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. Gizem

  Gizem Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  204
  Alınan Beğeniler:
  89
  Ödül Puanları:
  28
  Kadınlar hamilelik dönemlerinde bazı çeşitli kanamalar görebiliyorlar. Toplumda üstüne görme diye adlandırılan bu durum adet kanaması değildir. Bu kanamalar adet görme ile çoğu zaman karıştırılıyor. Çeşitli durumlar nedeniyle rahmin iç tabakasına yerleşen embriyo hafif kanamalara neden olabilir. Bu kanamalar adet kanamasına göre daha kısa sürelidir. Ancak çoğu kadın bunun adet kanaması olduğunu düşünerek hamile olmadığı yanılgısına uğrayabiliyorlar. Bu durum da kadınlar hamile olmadığını düşünerek bebeğe zarar verme riskiyle karşılaşabilirler.

  hamileyken-ustune-gorme.jpg

  Üstüne Görmenin Hamilelik İçin Zararı Nedir?
  Embriyonun rahme yerleşmesinden sonra yaşanan bu tür kanamalar, implantasyon kanaması olarak da biliniyor. Bu tür kanamaların gebelik sürecine ve bebeğe herhangi bir zararı yoktur. Tek sorun hamileliğin geç fark edilmesidir. Bu durumda anne adayları çeşitli ilaçlar, alkol ya da sigara kullanabiliyorlar. Hamilelik durumunda bunlar problem yaratabilir. Bu durumda kanama var ise mutlaka doktora gidilmelidir.

  Hamilelikte Üstüne Görme Belirtileri:
  Normal bir kadın 28 günde bir adet görür. Bu 28 günlük bir döngünün ardından az da olsa bir kanamanız var ise dikkat edilmesi gerekir. Üstüne adet görme oranı yaklaşık 200’de 1’dir. Bu kanama adet kanamasına göre çok daha azdır.

  Üstüne Görmek İle Adet Kanaması Arasındaki Fark Nedir?
  Adet kanaması, üstüne görmek diye adlandırılan kanamalara göre daha yoğundur. Üstüne görme şeklinde adlandırılan kanamalar daha düzensiz ve hafiftir. Bu kanamalar genellikle döllenmeyi takip eden ilk 10 gün içerisinde görülebilir.
   
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Hamileyken Üstüne Adet
 1. PeriKızı
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  190

Bu Sayfayı Paylaş