Hamileler İçin Tüy Temizleme Yöntemleri

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
214
Tepkime puanı
98
Konum
İstanbul
Tüm kadınlar için farklı ve heyecan verici olan hamilelik süreci boyunca, hem bu sürecin tadını çıkartmak hem de bazı sorunların üstesinden gelmek de hamile kadınlara kalmaktadır. Süreç başladığı andan itibaren merak ettikleri oldukça fazla konu olan hamilelerin sorularına cevap olabilecek araştırmalar yapması da kaçınılmazdır.

tuy-temizleme.jpg


Kadınlar her ne olursa olsun, tüm şartlarda bakımlı ve güzel olmak isterler. Bu sebeple hamilelik gibi hassas bir süreç içerisinde de bunu başarmanın yollarını ararlar. Hamilelikte tüy temizleme yöntemleri için de kafalarında takılan birçok soru olmakla birlikte, bazen bu konuda konuşmaktan çekinebilirler ve sorularına cevap bulamazlar. Bu yüzden hamilelik sürecinde tüy temizleme konusunda bu yazımızda bilgiler vererek, sorularına cevaplar verebilmeyi amaçlıyoruz.

Jilet Kullanımı:
Oldukça pratik olan bu yöntemi hamileliğinizin 6.ayına kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak 7.aydan sonra büyüyen göbeğinizden dolayı bikini bölgesini göremeyeceğinizden, bu yöntemle temizlemek adına başka birinden yardım alabilirsiniz.

Ağda Kullanımı:
Yine aynı şekilde göbek engel teşkil etmediği sürece ağda yapabilirsiniz. Geç çıkmayı da sağlayan bu yöntem sayesinde sıklıkla temizlemek durumunda kalmazsınız.

Lazer Epilasyon:
Devam eden bir epilasyon sürecindeyseniz hamilelikte kesinlikle bırakmanız gerekmektedir. Çünkü anne çocuk sağlığı açısından riskler barındırmaktadır.

Tüy Dökücü Krem Kullanımı:
Pratik bir yöntem olan tüy dökücü kremler, hamilelikte kullanım için uygundur ancak kimyasal içerikli olması sebebiyle kullanmayan anneler de vardır. Doktorunuza danışarak kullanıp kullanmama hakkında kararı verebilirsiniz.

Hamilelik sürecinde en ideal temizlik yöntemi ağda veya jilet olarak gözükmektedir. Eğer hamilelik öncesinde bir lazer epilasyon süreci içerisindeyseniz, ağda yaptığınız hamilelik sürecinde de tüylerin çıkması uzun süreceğinden, temizlik işlemine fazla zaman ayırmak durumunda kalmamış olursunuz. Jilet kullanımı ağdadan daha pratik olması sebebiyle daha sık tercih edilmektedir. İlerleyen dönemlerde zorlanıldığı takdirde, birinden yardım isteyerek hamilelik süreci tamamlanabilir.
 

Benzer konular