Hamile Kalmak İçin Cinsel İlişki Sıklığı Ne Olmalı?

'Üreme Sağlığı' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 13 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  91
  Ödül Puanları:
  28
  Her Gün İlişkiye Girmek Hamile Kalma İhtimalini Artırır Mı?
  Çiftlerin, çocuk sahibi olmaları için girdikleri cinsel ilişki sıklığı ve ilişkiye girdikleri günler çok önemlidir. Çocuk sahibi olmayı isteyen anne ve baba adayları ilişkiye girecekleri günleri ve ilişkiye girme miktarını birlikte değerlendirerek bu durumu kendi aralarında ayarlamaları önerilir.
  Her gün seks yapmak çocuk yapma ihtimalini artırmaz. Her gece ya da gün aşırı seks yapılması, sonucu etkilemez. Önemli olan kadının yumurtlama dönemine yakın günlerde cinsel ilişki yaşanmasıdır.

  [​IMG]

  Sık İlişkiden Çok, Düzenli İlişki Önerilir;
  Kadının adet döneminin, yumurtlama gününün bilinmesi ve ona göre ilişki düzeninin belirlenmesi, döllenme şansını yükseltmektedir. Bu şekilde çiftlerin çocuk sahibi olma ihtimali artmaktadır. Düzenli ilişki yaşamak şartı ile çiftlerin hamile kalma ihtimaline ulaşma şansı, her ay %30 civarındadır. İlişki bir gün ara ile veya 2-3 günde bir yapılması çiftler için en uygunudur. Girilen her ilişkiden sonra bir gün dinlenilip ara verilmesi en uygunudur. Eğer her gün ya da günde bir kaç defa ilişkiye girilirse meninin hacmi ve sperm miktarında düşüş olmaktadır. İlişkiye çok fazla ara verildiği zaman da farklı sorunlar oluşmaktadır. Örneğin hamile kalmak için 1 ay hiç ilişkiye girmeyip, ardından girilen ilişkide, meydana gelen sperm miktarı fazla bile olsa, hareketlilik düşmektedir.

  Kadının adet dönemi incelendiği zaman, döllenme ve hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu günler, kadının adet görmesinin ardından 10’uncu gün ile 20’nci günleri arasıdır. Çiftler kanamanın başladığı günden itibaren, yumurtlama gününü hesaplayıp, önceki 4 gün ve sonraki 4 gün içerisinde ilişkiye girme miktarlarını fazlalaştırmalıdırlar.
   
   
 2. Serapnamli

  Serapnamli Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  3
  Stressiz bir yaşam çok önemli bence, çok kafanıza takmadan rahat bir anınıza getirin.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş