Hamam Böceği Yumurtası Nasıl Olur?

'Ev İşleri' forumunda Selim Hoşgör tarafından 30 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Selim Hoşgör

Selim Hoşgör Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba arkadaşlar,

Son iki aydır ev ortamında inanılmaz derecede hamam böceği görmekteyim. Bu durum karşısında ilaçlama yaptım, jel kullandım ve bir çok yöntemi denedim. Fakat yine de şu hamam böceği denilen pisliklerden kurtulamadım. :( Normalde ikinci katta oturuyoruz ama yinede bu böcekleri evin her köşesinde görüyorum. Profesyonel yardım almadan önce size bir soru sormak istedim.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere "Hamam Böceği Yumurtası Nasıl Olur?" biri bu soruma cevaplama da bulunursa çok sevinirim. İnternette bir çok görsel buldum ama hepsi birbirinden farklı. Benim sizden isteğim ev ortamına giren hamam böceğinin yumurtasını bana göstermenizdir.

Şimdiden cevaplamada bulunacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

2. Doğukan Ayyıldız

Doğukan Ayyıldız Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba Selim bey,

Genelde hamam böceği yumurtasının görüntüsü standarttır. Ama bazı yumurtaların renk olarak değişkenlik gösterdiğini söyleyebilirim. Benimde bir kaç ay önce muhabbet kuşu kafesime dadanmışlardı. 2 günde bir kafesi temizlememe rağmen sürekli kafes altında yumurtladıklarını görüyordum. Sonra kafesi komple sabunlu suyla yıkadım ve Eminönü tarafından bir ilaç dükkanından aldığım jeli yumurta bıraktıkları dip köşelere sıktım. Ondan sonra hiç bir şekilde yumurta falan görmedim. Ama eğer yumurta bırakmaya başlamışsa sizin eve giren hamam böcekleri, o zaman kesinlikle evi ilaçlatın. Çünkü tek yumurtadan bir sürü yavru çıkıyor ve kısa sürede büyüyüp evin her yerini sarıyorlar.

Ben görmeniz açısından hamam böceği yumurtasına ait bir görsel hazırladım. Hamam böceği yumurtaları yorum devamına eklemiş olduğum görseldeki gibi olurlar.

Hamam Böceği & Yumurtası

hamam-bocegi-yumurtasi.jpg

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş