Gözenekleri Sıkılaştırmanın Yolları

'Cilt Güzelliği' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 31 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  204
  Alınan Beğeniler:
  90
  Ödül Puanları:
  28
  Gözenekler, cildin nefes almasını sağlar. Gözeneklerin cilt yapısıyla da alakası vardır. Yağlı bir cildiniz varsa gözenekler geniş ve açıktırlar. Ve bu ciltte delik deşik bir görüntüye yol açabilir. Bu görüntü bir kadın için hiç hoş bir durum değildir. Bu görüntüden kurulmak için gözenekleri temizlemek ve sıkılaştırmak gerekir. Çünkü gözenekler temizlenmediği zaman siyah noktalar artar ve kötü bir görünüm ortaya çıkar.

  gozenekleri-sikilastirma.jpg

  Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri:
  Limon suyu gözeneklerin sıkılaşmasına ve hatta gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Limonu bir şey ile karıştırmadan direk gözeneklerin üzerine sürebilirsiniz.

  Gözenekleri sıkılaştırmak için bir diğer yöntem ise buz yöntemidir. Buz, soğuk olduğundan dolayı ciltte şok etkisi yaratır. Ve böylelikle gözeneklerin sıkılaşmasında yardımcı olur.

  Yumurta akı gözenekleri sıkılaştırmanın bir diğer yoludur. Yumurta akı yüze eşit miktarda sürülür. Kuruduktan sonra durulanır.

  Cildin üzerinde biriken ve temizlenmeyen ölü derilerde gözeneklerin açılmasına neden olabiliyor. Bu yüzden yüze gereken bakımı yapıp ölü deriden arındırdığımızda gözenekler sıkılaşır. Aynı şekilde cilt tipine uygun olan bir tonik yardımıyla da gözenekler sıkılaşır.

  Gözenek Sıkılaştırmak İçin Maskeler:
  Gözenek sıkılaştırmak için domates ve yulaf ezmesi maskesinin mucizevi bir etkisi vardır. Yulaf ezmesi ciltteki aşırı yağı azaltır ve gözenekleri sıkılaştırır. Bu karışım için, yulaf ezmesi ve domates bir kapta karıştırılır. Elde edilen karışım yüze sürülür. En az 60 dakika bekletildikten sonra durulanır.

  Gözenekleri sıkılaştırmak için ikinci maske ise kil maskesidir. Kil gözenekleri sıkılaştırıcı bir etkisi olması ile bilinir. Bu maske bir kaba 2 yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı zeytinyağı konulduktan sonra karıştırarak yapılır. Elde edilen karışım yüze sürülür. 15 dakika beklendikten sonra durulanır. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır.
   
   

Bu Sayfayı Paylaş