Göz Kapağı Estetiği

'Estetik Cerrahi' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 25 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  91
  Ödül Puanları:
  28
  Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği gözlerin üst ve alt kısmında oluşan fazla derilerin alınması işlemidir. Bu estetik ameliyatıyla göz üstündeki fazla derilerden gözaltında oluşan torbalardan ve göz kenarında oluşan kırıklardan kurtulabilirsiniz. Sarkmış kaşlar için de uygulanabilir.

  Göz kapağı estetiği yaptırmak için öncelikle bir plastik cerrah ile görüşmek gerekir. Ameliyat kişinin istekleri doğrultusunda gerçekleşir. Ameliyat öncesinde tam olarak ne istendiğine karar verilir. Ancak estetik ameliyatı olmadan önce kişinin ruhsal açıdan durumu çok önemlidir. Ne istediğini bilmek gerekmektedir ve yeni görünüme hazır olmak gerekir. Ameliyat sonrası görüntü kişinin öz güveninin artmasını sağlar. Kendini daha iyi hisseder. Gözlerinde oluşan yorgun görüntüden kurtulur.

  goz-kapagi-estetigi.jpg

  Göz Kapağı Estetiği:
  Göz kapağı estetiği kişilerin göz üstünde oluşan fazla derilerin ve gözaltındaki torbaların alınmasıyla gerçekleşir. Bu ameliyat sırasında kişinin sarkan kaş derileri düzeltilebilir. Ameliyatın ne kadar büyük olacağı ne tür değişikliklerin yapılacağına bağlıdır. Göz kapağı estetiği bir hastane ortamında yapılmalıdır.

  Göz kapağı estetiği öncesinde kişide olan heyecanı ve gerginliği gidermek için bir ilaç verilebilir. Bu ilaçlar lokal anestezi ile yapılan ameliyat esnasında kişinin rahat ve huzurlu olmasını sağlar. Eğer genel anestezi yapılırsa ameliyat boyunca uyuyor olacağı için ilaç verilmez.

  Göz kapağı estetiği genel olarak önce üst göz kapağına daha sonra ise alt göz kapağına uygulanmaktadır. Burada bulunan fazla olan yağ alanları alınır. Bu ameliyat sayesinde göz kenarında bulunan kırışıklarda ortadan kalkar.

  Ameliyat bittikten sonra gözler nemli ve soğuk olan gazlı bezler yardımıyla kapatılır. Cerrahi işlemin büyüklüğüne göre 1 ile 2 saat arası ya da daha uzun bir süre kapalı kalır.

  İyileşme Süreci:
  Göz kapağı ameliyatı sonrasında azda olsa ağrı hissedilebilir. Bu durum normaldir. Ağrılar ilaç ile giderilir. Ameliyat sonrası kişi başını yukarda tutmalıdır. Şişliklerin inmesi için soğuk kompres uygulanır. Gözler doktorun verdiği solüsyonla yıkanıp göz damlası kullanılması doktor tarafından istenir.

  Ameliyattan bir hafta kadar sonra şikâyetlerin çoğu azalır. Ancak tamamen iyileşmeden çok fazla aktiviteden kaçınılmalıdır. Gözler birkaç hafta gözlük yardımıyla güneş ışınlarından ve rüzgârdan korumalıdır. Doktorunuzun tavsiyelerine uymak iyileşme sürecini kısaltarak günlük yaşantıya dönülmesini kolaylaştırır. Göz kapağı estetiği sonrasın da kişiye daha genç bir görünüm kazandırır.

  Göz kapağı estetiği yaptırmadan önce genel kültür olarak araştırılmalıdır. Araştırmadan sonra ne istendiğine karar verilmeli ve mutlaka bu işin uzmanı olan doktor ve hastaneler tercih edilmelidir. Ameliyat ve hastane ücretlerini muayene olunan doktor ya da hastaneden öğrenilir.
   
   
 2. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  91
  Ödül Puanları:
  28
  Göz kapağı ameliyatının nasıl yapıldığını Op. Dr. Mert Demirel'den dinlemek için yorum devamına eklemiş olduğum videoyu izleyebilirsiniz.

   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş