Göz Işık Dolgusu Nedir?

'Cilt Güzelliği' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 31 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  204
  Alınan Beğeniler:
  90
  Ödül Puanları:
  28
  Güzellik ve estetik kaygılara son yıllarda çok daha hızlı ve kolay çözümler bulunabiliyor. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, herkes bu yöntemlere başvurabiliyor. Diğer estetik kaygıların yanı sıra gözaltı morlukları ve çukurlaşmaları da insanı olduğundan daha yorgun, uykusuz ve yaşlı gösteren problemlerin başında gelmekte.

  goz-isigi-dolgusu.jpg

  Elbette gözaltı problemleri çözümsüz değil. Bu alanda üretilen pek çok krem, serum ve çeşitli takviyeler bulunmakla birlikte; hiçbiri tam olarak çözüm sağlayamıyor. İşte bu sebeple son yıllarda gözaltı ışık dolgusu yaptıranların sayısı giderek artıyor. Gözaltı ışık dolgusu; gözaltındaki çukurlaşmaları ve koyu halkaları gözle görülür biçimde kapatmak için cilt altına salgılanan hyalüronik asittir. İşlemden sonra bölgeye eşit şekilde yayılır; hem var olan çukurluğu yükseltir hem de ışığı yansıtan bir bölge özelliği verir.

  Göz Altı Işık Dolgusu Hangi Durumlarda Yaptırılmalıdır?
  Her gözaltı çukurlaşması ve koyu halkalar tamamen fizyolojik olmayabilir. Bazen vücuttaki bazı sorunların sinyalcisi olabilmektedirler. Bu sebeple öncelikle kan değerleri ya da dolaşım sistemindeki problemler uzman doktor eşliğinde iyi araştırılmalı; buna göre bir yol izlenmelidir. Bazen göz atı problemleri dönemsel ya da uykusuzluk gibi bazı problemlerin getirisi de olabilmektedir. Sorunların kaynağı anlaşıldıktan sonra, işlem ve doktor iyi araştırılmalı; daha uygun fiyatlı olduğu için merdiven altı yerlerde bu tip işlemler yaptırılmamalıdır. Gözaltı ışık dolgusu; işini iyi bilen, referansları olan doktorlar yaptığı takdirde, estetik anlamda çok iyi sonuçlar vermektedir.

  Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı Bir İşlem mi?
  Bilindiği üzere; hyalüronik asit dolguları kalıcı işlemler değildir. Cilt altında zamanla erirler. Gözaltı ışık dolgusu da işleme göre en fazla 12 aya kadar kullanılabilir. Kalıcılık için bu süreler sonunda yinelenmelidir.

  Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?
  Bu yönteme başvuracak olanların;
  • Gebe olmaması
  • Bebek emzirmemesi
  • 18 yaşından küçük olmaması gerekmektedir.
  Uygulama Sonrası Yan Etkiler Görülür mü?
  Uygulama sonrası, göz etrafında kızarıklıklar meydana gelebilir. Yalnız kızarıklıklar gittikten sonra nihai sonuca ulaşılacağını da bilmenizi isterim.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş