Google'da Hızlı İndex Alma Yöntemleri

'SEO' forumunda Dabatay tarafından 9 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    556
    Ödül Puanları:
    92
    Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlerle yeni açılan sitelerin Google'da daha hızlı nasıl index alabileceğini anlatmaya çalışacağım...

Evet, bilindiği üzere yeni web sitesi açan kişilerin en büyük sorunlarından biri açmış oldukları sitelerin geç index alıyor olmasıdır. Siteye eklenen içerikler öyle zaman oluyor ki, arama sonuçlarında görünmesi günlerce sürebiliyor. Ancak bu durum karşısında bir çok bilir kişi Ping atmanın çözüm olacağını söyler.

Evet, belki işe yarayabilir; fakat birazdan yazının devamında sizlere anlatacağım yöntemler daha hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

İlk önce sahip olduğunuz sitenizi "Google Search Console (Webmaster Tools)" paneline kaydetmeniz ve doğrulamanız gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi Google üzerinden bulabilirsiniz.

Peki, sitenin nasıl hızlı index almasını sağlarım?

• Google Search Console hesabınıza otorum açınca karşısınıza size ait siteler çıkıyor.
    • Bu bölümde yeni içerik eklemiş olduğunuz siteni bağlantısını tıklayacaksınız.
    • Soldaki menüde bulunan "Tarama" kategorisini tıklayın.
    • Açılacak olan menüde "Google Gibi Getir" seçeneğini seçin.
    • Daha sonra sizden istenilen alana sitenizin adresini ya da hızlı index almasını istediğiniz sayfanın URL adresini giriyorsunuz.
    • En son işlemde "Getir" butonunu tıklayıp, hemen peşine bir kaç saniye sonra ekrana gelecek "Dizine Gönder" butonunu tıklayacaksınız.
    Yukarıdaki yöntem doğrultusunda sitenizin daha hızlı arama sonuçlarında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Ama bazı zamanlar sistem yoğun olduğu için bu yöntemi uygularken hata alabilirsiniz. Bir kaç dakika bekledikten sonra tekrar gönderme işlemini yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz. :thumbsup:

İkinci yöntem daha basit ve etkili olandır!

İlk yöntem biraz uğraş gerektirdiği için sizinle daha basit olan yöntemi paylaşacağım.

Aşağıda vereceğim bağlantıyı tıklayarak da çok hız şekilde sitenize botları çağırabilirsiniz. Sitenizi ziyarete gelecek Google botları düşündüğünüzden daha kısa bir süre sonra içerik sayfanızı arama sonuçlarına ekleyecektir. :)

Alper, Qarizma, Arnold ve 1 kişi daha bunu beğendi.

2. Tufan Aktaş

Tufan Aktaş Forumbudur.Com Ziyaretçi

Usta verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.

Ancak bana göre ikinci olan yöntem daha hızlı index almamızı sağlıyor. Az önce siteye bir konu açtım, dediğiniz yöntemle sayfa bağlantını Google'ye gönderdim botlar 2 saniye içinde sayfayı indexledi ve sıralamaya ekledi.

Bunu sürekli denemenin zararı olur mu bilmiyorum, ama ultra hızlı şekilde index almamızı sağlıyor. :thumbsup:

Böyle faydalı bir konu için tekrardan tşk ederim.

3. Bekir Candemir

Bekir Candemir Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba dabatay üstadım sitemi ilk oluşturduğum zamanlarda sizin bahsetmiş olduğunuz gibi google gibi getir ve adres eklemeden url ekliyorum anında google de sıralamaya giriyordu fakat şimdi aynı işlemleri yapıyorum 24 saat bazen 24 saatten fazla bir sürede indexleme yapıyor acaba farklı bildiğiniz bir yöntem varmı ? Burada sitem göz atabilirsiniz.

4. Mahmut Kuzu

Mahmut Kuzu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bence ikinci yöntem daha başarılı düşüncesindeyim. Yalnız Google her geçen sürede kendini geliştiriyor ama bizler site sahibi olarak aynı yerde sektiriyoruz. :)

5. bylino

bylino Forumbudur.Com Ziyaretçi

Mobil uyumlu sohbet sitelerine uygulanabilir, teşekkürler.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş