Google Arama Sonuçlarında Çıkan Fotoğraf Nasıl Kaldırılır?

'İnternet' forumunda Dabatay tarafından 9 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  93
  1. Google Fotoğrafları açın veya henüz sahip değilseniz uygulamayı Google Play Stone’dan indirmeniz gerekmektedir. Uygulama, cihazınızda otomatik olarak fotoğraf ve videoların bir ızgarasını vermelidir.

  2. Kılavuzdaki resimlere ve videolara bakın. Kurtulmak istediğin bir şey var mı? İlkine uzun basılmalıdır ve ardından her birine dokunulmalıdır. Google Fotoğraflar seçilen içeriği vurgulayacaktır. Hangi fotoğrafların ve videoların artık istenmediğini seçtikten sonra, uygulamanın sağ üst köşesindeki çöp kutusu simgesine ulaşabilirsiniz. Seçilen öğeleri çöp kutusuna taşır; ancak, henüz tam olarak gitmemiş bulunmaktadırlar.

  3. Kayar menüyü açmak için sol taraftan kaydırılması gerekir. Çöp kutusu ‘nun seçilmesi gerekir.

  4. Son 60 gün içinde Google Fotoğraflardan sildiklerinizi (veya sildiyseniz de) her şeyi görüyor durumda olmalısınızdır. Pişmanlıklarınız olabileceğinden, Google, orijinal olarak atılması planlanan resimleri ve videoları derhal elden çıkarmazlardır. Böylece son dakika geri dönüşlerini gerçekleştirme veya kalıcı olarak silme fırsatınız var. Ve belirli öğeleri seçmek yerine her şeyden kurtulmayı seçebilirsiniz. Scorched toprak moduna gitmek isteyenler için, sağ üstteki açılır simgeye basıp “Çöp kutusunu boşalt seçilmelidir. Şu anda her şeyi bırakmaya hazır değilseniz okumaya devam edilmesi gerekir.

  google.jpg

  Çöp Kutusu Kullanımı:
  Bir seferde sadece tek bir öğeden kurtulmak veya en azından seçim yapmak ve seçmek istiyorsanız, ilkini uzun süre bastırabilir ve daha sonra her birine dokunabilirsiniz. Bu işlem yani fotoğraf kaldırma zorlu bir süreçtir. Fark olsa da bu çöp kutusu simgesinin işleri kalıcı hale getirmesidir. Vurulduktan sonra Google Fotoğraflar bir onay mesajı görüntüler. “Sil” e basılmalıdır ve içerik sonsuza dek gidecek duruma gelir.

  Arama Kısmından Silmek:
  Google, içeriklerini arama motorları tarafından okunmasına izin veren web sitelerinden gelen resimleri tarar (çeker).

  Google aramadan belirli bir fotoğrafı kaldırmak için Google arama sonucu sayfasındaki o fotoğrafı tıklanmalıdır.

  Fotoğrafın hangi siteden yakalandığını tanımlanmalıdır.

  Facebook veya Google + 'da yüklendiyse, fb veya Google hesabınıza gidilmelidir ve Görsel'den Kişisele kadar Görüntü görünürlük ayarları değiştirilmelidir.

  Başka bir hesabında kullanılıyorsa, fotoğrafı kendi hesabından kaldırmasını isteyebilirsiniz.

  Fotoğraf, sosyal medya dışındaki başka web sitelerine yüklendiyse, fotoğrafınızı kaldırmak için ilgili site sahibine e-posta gönderebilirsiniz.

  Fotoğraf kaldırma işleminden sonra, Google bir dahaki sefere sayfayı tararken, fotoğrafınızı Google arama sonuçlarından kaldırılır.
   
  Tlghnshn bunu beğendi.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş