Göbek Eritme Yöntemleri

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Bel bölgesi erkeklerde yaklaşık olarak 100 cm kadınlarda da 86 cm boyutlarını geçiyorsa göbek eritme konusunda belli araştırmalar ve çalışmalar yapmak durumundasınız. Şunu açık bir ifadeyle söylemek gerekir ki, karın çevresindeki yağların erimesi için çok fazla hareket mevcut değil bu yüzden kişiler göbek eritme noktasında çok başarılı olamıyorlar. Fakat imkansız değil yöntemleri var sıralayacak olursak bunlar;

gobek-eritme.jpg


1. Başlıca Düşman Şekerli Gıdalar:
Artık bilinen ve kabul edilen bir şey ki şeker oldukça zararlı bir gıdadır. Yapılan çalışmalar şuna işaret ediyor ki şekerin metabolizma üzerinde eşsiz zararları olduğunu ortaya koyuyor. Şekerin hemen hemen yarısı glikoz diğer yarısı da fruktozdan oluşur. Karaciğer froktozu metabolize eder. Aşırı şekilde bir şeker tüketimi karaciğeri fruktoz akınına uğratır ve sonrasında yağa çevirir. Bu yüzden şekerli yiyecekleri ve şekerle hazırlanmış içecekleri azaltın hatta yapabiliyorsanız hayatınızdan çıkarın.

2. Göbek Eritmek İçin Uzun Süreçli Protein Diyeti En İyi Yoldur:
Kilo verme işine en iyi gelen makro-besin protein ağırlıklı besinlerdir. Göbek eritmenin en iyi yolu proteinle beslenmektir. Protein açlık hissini yüzde 55 azaltır. Günde yakılan kalori miktarını 70 ile 90 kalori arasında artırır. Tokluk hissi vermesi sayesinde günde 300 kalori daha fazla tüketme hakkı verir. Günlük besin tüketiminiz de en az yüzde 40 oranında bir protein almalısınız.

3. Karbonhidratı Azaltın:
Karbonhidratı azaltmak en iyi göbek eritme yollarından biridir. Yağ yakmanın en iyi yollarından biridir. Araştırmaların sonucuna göre karbonhidratı azaltan insanlar yağ kaybediyor ve iştahları azalıyor. Bu sayede göbek eritme daha da kolaylaşıyor.

4. Lifli Gıdaları Tüketmeyi Tercih Edin:
Lifli gıdaların kilo vermeye yardımcı olduğu ve tokluk hissi verdiği bilinmektedir. Ama bütün lifli gıdalar için geçerli olan bir şey değildir. Özellikle suda çözünen yapışkan lifli gıdalar tercih edilmelidir.

5. Spor Yapmak Göbek Eritmede Çok Etkili:
Spor yapmak ve aerobik egzersiz göbeği eritmede yine çok sağlıklı bir göbek eritme yöntemi olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca spor yapmanın kilo verme dışında spor sonunda sağladığı mutluluk hormonu olan seratonin sayesinde ruh sağlığına da iyi geldiği bilinmektedir.