Göbek Düşmesi Nedir, Nasıl Geçer?

'Sindirim Sistemi' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 29 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  91
  Ödül Puanları:
  28
  Göbek düşmesi nedir?
  İnsanlığın en sık karşılaşmış olduğu sağlık problemlerinden biri de şüphesiz göbek düşmesidir. Ülkemizde ve tüm dünyada bu hastalığın tedavisi geleneksel yöntemler ile yapılabilmektedir. Genelde erken yaşta kendini gösteren bu hastalığın verdiği sancılı ağrı hastayı kıvrandırmaktadır.

  gobek-dusmesi.jpg

  Göbek düşmesinin nedenleri;
  Genelde göbek düşmesi farklı nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Fakat çoğu kişi bu hastalığı ağır kaldırma sonucu yaşamaktadır. Ağır kaldıran bir kişide göbek kayması meydana gelir ve göbek ait olduğu yerden başka yere kayarak kişiye rahatsızlık yaşatır.

  Göbek düşmesi hastalığının belirtileri, göbek düşmesi nasıl anlaşılır?
  • Göbek deliğinin etrafında şişlik,
  • Halsizlik yaşanması,
  • Yürümekte zorlanma ve ayakta duramama durumu,
  • Ateşlenme,
  • İshal ve aşırı kusma olarak kendisini gösteren yan etkileri vardır.
  Genelde göbek düşmesi yukarıda sıraladığım yan etkiler sonucunda kendini gösterebilmektedir. Bu gibi durumlardan şüphelenenler doktora danışmalıdır. Geleneksel yöntemler kullanılarak tedavi etmenin kalıcı sağlık problemlerine yol açacağını unutmayın.

  Göbek düşmesinin tedavisi;
  Ülkemizde göbek düşmesinin tedavisi bardak çekme yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Fakat bu yöntemi bilir kişilerin uygulaması gerektiğini unutmayın. Bu yöntemi kullanarak göbeği yerine oturtmak mümkün olabilir. Göbek deliğinin üzerinde uygulanan bu yöntem sayesinde yaşadığınız göbek düşme probleminden kurtulabilirsiniz.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş