Gıda Mühendisi Arayan Var mı?

'İş & Para' forumunda Agurta tarafından 4 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Agurta

Agurta Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    10 yılı aşkın sektör deneyimime rağmen geçtiğimiz aylarda özel sebeplerle yaşadığım bir tartışma sonucunda işsiz kaldım. Kendimi büyük bir boşluğa düşmüş hissettim. Her ne kadar gıda mühendisi olarak çalışmak oldukça zor olsa da sonuçta her ay maaşım yatıyor, sigortam ödeniyordu. Şimdi bu yaştan sonra tekrar iş ilanları sitelerinde dolaşmaya başlayınca yaşlandığımı da fark ettim.

Mesela cvbenim konuşan CV ne kadar mantıklı ve aynı zamanda ne kadar iyi bir teknoloji değil mi? tabi benim sektörümde böyle bir şeye ne kadar gerek olur bilmiyorum ama cv benim sayesinde yapacağım ilk iş görüşmesini yarın firmada eski usul olarak gerçekleştireceğiz. Aklınızda olsun eleman arayışı olan varsa bana ulaştırın lütfen.

2. Tekin Yılmaz

Tekin Yılmaz Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle yaşadığınız durumun çok üzücü olduğunu söylemeliyim. Fakat ülke ekonomisi git gide geriye düştüğü için maalesef iş veren ve işçiler arasında anlık parlamalar meydana gelebiliyor. Sonucunda işçi işinden, işverende işçisinden oluyor. Şuan ülkemizde mühendisi, öğretmeni, doktoru birçoğu işsiz ve farklı sektörlerde çalışıyorlar. Bence hükumet biran önce bu duruma el atmalı ve meslek sahibi arkadaşlara yardımcı olmalıdır. Gelecek nesil bu durum karşısında okumaktan soğuyor.

Mesela benimde kardeşim Gazi Üniversitesi Tık Fakültesinde öğrenim görüyor. Ama kendisi şimdiden gelecekte bir yerde işini yapamayacağı düşüncesinde. Okulunu bitirdikten sonra yurtdışına çıkmak için çalışmalarda bulunacak. Bu yüzden @Agurta sen ve senin gibi meslek sahibi arkadaşların Allah yar ve yardımcısı olsun. Eğer herhangi bir iş ilanı görürsem direk mesaj gönderirim.

Agurta bunu beğendi.
  3. Güney

Güney Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeş yaşadığın durumu ancak meslek sahibi olup işsiz olanlar daha iyi anlar. 4 yıllık fizik bölümü mevzunuyum ve 3 yıldır iş bulamadığım için özel sektörde çalışıyorum. Ülkemizde fizik dersi var, ama fizik eğitimi verecek insanlara iş yok! Bu yüzden üniversite mevzunuyum deyince utanıyorum. Benimle aynı işi yapan lise mevzunu arkadaşlarım var. Tabi ki onları küçümsediğim için söylemiyorum. Ama okuyan, okumayan herkes aynı kaderi paylaşıyor. Ülke olarak insana değer verilmeyen topraklarda yaşamaya çalışıyoruz. Karın tokluğuna çalışan insanlarız bu bir gerçek. Umarım en kısa sürede mesleğine geri dönüş yaparsın.

Agurta bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş