Genital Bölge Kararması Neden Olur?

'Cilt Sorunları' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  204
  Alınan Beğeniler:
  90
  Ödül Puanları:
  28
  Bikini bölgesi, yani vajinada bir takım sebeplerden dolayı kararma oluşur. Özellikle kadınlar bikini bölgesinin esmerleşmesinden çok şikayetçidir. Genital bölge kararması, kadınlarda sık olarak görülen bir durumdur. Genital bölge kararması yaşı ilerleyen kadınlarda daha sık görülmektedir. Bu, belirli bir yaştan sonra genital bölge bakımına özen gösterilmemesi ile ilgilidir. Aslında yaşla çok da ilgisi bulunmamaktadır; her yaştan insanda görülebilen durumdur. Özellikle genital bölge temizliği ile yakından ilişkilidir.

  genital-bolge-kararmasi.jpg

  Genital Bölge Bakımına Bağlı Kararmalar:
  Bikini bölgesi temizliğinde yapılan belli başlı hatalar sonucunda meydana gelen kararmanın çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Özellikle koltuk altı bölgesindeki gibi vajinada meydana gelen kararmaların başında yanlış ve kalitesiz yapılan ağda uygulamaları gelmektedir. Bununla birlikte yanlış jilet uygulaması, yanlış epilasyon aleti kullanımı, aşırı terleme gibi nedenler de kararmanın başlıca sebepleri arasında yer alır.

  Kararmanın Diğer Nedenleri:
  Bu tür kararmalar doğuştan da meydana gelmiş olabilir. Özellikle esmer tenli olan insanların bikini bölgesi daha koyu renklidir. Bir diğer neden ise hormonlarda meydana gelen değişimlerdir. Hamilelik döneminde östrojen hormonunun fazla salgılanması renk değişimleri ve kararmalara neden olabilmektedir.

  Genital bölge kararmaları, iç ve dış faktörlerden olabilir. Ama hangi faktörden kaynaklanırsa kaynaklansın, kadınların psikolojik açıdan olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. Kimi zaman genital bölge kararmaları sebebiyle özgüven problemleri yaşanır. Hatta cinsel ilişkiden soğuma problemleri ortaya çıkabilir.

  Bikini bölgesini karartmamak için polyester külotlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Polyester külotlar bikini bölgesinin hava almasını engelleyip, dolayısıyla terlemesine sebep olduğundan zamanla vajinada kararma görülebilir.

  Bikini bölgesi hem doğal hem de tıbbı yöntemlerle beyazlatılabilir. Ancak kişiler genellikle doğal yöntemleri tercih ederler.
   
   
 2. JantiBirAbiniz

  JantiBirAbiniz Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  12
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Paylaşım için teşekkürler
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş