Gebelik Sırasında Cinsel İlişki Olabilir Mi?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Evli olan çiftler için en önemli konulardan birisi kesinlikle cinselliktir. Hem kadın için hemde erkek için önemli olan cinsellik için ilişkiye girmek gerekmektedir. Yaşanılan ilişki sonrasında kadın hamile kalabilir. Gebe olan kadınlar genellikle cinsel ilişkiden çekinir ve ilişkiye girmek istemez. Ancak gebelik döneminde yapılan cinsel ilişkinin hiçbir zararı yoktur.

hamilelikte-cinsel-iliski.jpg


Gebelikte Cinsellik Devam Etmeli:

Gebe kalan kadının cinsel ilişkiden uzak durmaya çalışması son derece yanlış olan bir durumdur. Çünkü cinsel ilişki ile gebelik arasında herhangi bir bağlantı yoktur. İlişkiye girilen vajina ile bebeğin olduğu bölüm ayrı yerlerdedir. Yani cinsel ilişkiden bebeğin zarar görmesi beklenen bir durum değildir. Gebe olduğunuzda bile ilişkiye girmeye devam etmelisiniz. Ara vermenizi gerektirecek olan olumsuz bir durum yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Gebeliğe Uygun Olan Seks Pozisyonlarını Deneyin:

Gebelikte yapacağınız seks için uygun olan pozisyonları belirlemelisiniz. Bu pozisyonlar sayesinde kolay bir şekilde ilişkiye girebilirsiniz. Gebelik süresince dikkat etmeniz tek konu yapacağınız pozisyonların sizi zorlamamasıdır. Gebelikte cinselliğin bir zararı yoktur ama yapılan pozisyonlarında sizi zorlamaması gerekir. O yüzden kendinizi en rahat hissettiğiniz pozisyonlar ile gebelikte bile seks yapmaya devam edebilirsiniz.

Kendinize Güvenin ve Çekinmeyin:

Gebe kalan kişinin ilişkiden kaçmaması ve çekinmemesi gerekir. Karnınızda bebek taşıdığınız için hassas olmanız oldukça doğal bir durumdur. Ancak, bu durumdan olumsuz etkilenmenizi gerektirecek birşey söz konusu değildir. Gebelikte sakın cinsel ilişkiden kaçmayın ve kendinize güvenin.

Gebelikte Hangi Cinsel İlişki Pozisyonları Daha Güvenlidir?

Son olarak akıllara takılan bu sorunun cevabını yazı devamına eklemiş olduğum videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

Benzer konular