Forum Sitelerinde Sohbet Konusu Nasıl Başlatılır?

'Duyurular' forumunda Dabatay tarafından 14 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  93
  Günümüzde çoğu insanların eğlenmek, bilgi sahibi olmak, vakit geçirmek için okuduğu ve gezindiği forum sitelerinde sohbet başlatmak için yapılması gereken şey aslında çok basit. Konuşmak istediğin konuyla alakalı bir sorun varsa ya da çevrendeki insanların senin bilgilerinden yararlanmasını istiyorsan aklındaki düşünceyi samimi ve akıcı bir şekilde yazıp, ilgi çekici bir başlıkla birleştirmelisin. Bu konu her şey olabilir. İnsanlarla iletişime nasıl geçebilirim bile yazabilirsin.

  forum-sohbet.jpg

  Sohbet Başlatırken Nelere Dikkat Edilmeli?
  Öncelikle ve en önemlisi günümüzde din ve siyaset çok hassas konular olduğundan çevredeki diğer insanların alınabileceğini göz önünde bulundurup kelime seçimlerini dikkatli bir şekilde yapmalıyız. Anlatımımızı akıcı ve sade bir dille yapmaya özen göstermeliyiz çünkü internet her eğitim seviyesinden insanı içinde bulunduran çok büyük bir platformdur. Bu yüzden herkesin anlayabileceği dilden konuşmalıyız. Bunlara ek olarak samimi ve kaba olmayan bir dille yaparsak insanların bizimle iletişime geçme isteklerini artırmakla birlikte iki tarafın da konuşmadan zevk almasını sağlayabiliriz.

  Sohbet Başlatmak Mı Sohbete Dahil Olmak Mı?
  Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre çok büyük farklılıklar gösterse de kendinizi tam olarak ifade etmek ve konuşmanın kontrolünü ele almak için sohbeti başlatan kişi olmanın daha kârlı olacağı savunulabilir. Aynı zamanda ortamınızın sizin seçtiğiniz kişilerden oluşması daha çok eğlenmenizi sağlayabilir bu da sizin için büyük bir avantaj olabilir. Yapmanız gereken şey ise forum sitemize ya da sitelerine girdiğiniz an itibariyle insanların ilgisini çekeceğiniz konularda yer almanızdır. Böylece kısa sürede forum kullanıcı adınız birçok insanın hafızasına kazınacaktır.

  Yukarıda yazdıklarımın dışında en önemli husus her forum sitesinin kendine özgü kuralları vardır. Lütfen forum sitemizde/sitelerinde yer aldıkça bu kurallara uymaya huzurlu ortamın sağlanabilmesi için özen gösterelim.

  Saygılarımla, iyi forumlar dilerim.
   
  Canan ve Alperen bunu beğendi.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş