Fiber İnternetin Faydaları Nelerdir?

'İnternet' forumunda Dabatay tarafından 11 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Gelişen İnternet:
  Devrin getirmiş olduğu yenilikler sayesinde hayat iyiden iyiye ağ ortamına doğru kaymaktadır. Hele ki dijital ve bilgi çağında olunması sebebiyle bu durum kendini daha da belirgin bir şekilde hissettirmektedir. Şu an ki dünyada yaşayan insanlara bakıldığında neredeyse evinde internet kullanmayan yok denecek kadar olmaktadır. Hal böyle olunca işlemlerin de hızlı yapılması gerekmektedir. Fiber internet ile birlikte artık sanal ağ ortamında en hızlı teknolojiye geçilmiş olmaktadır. Dünya genelinde internet kullanıcı olanların sayısının da artmasıyla birlikte fiber sayesinde hızlı teknolojiye geçilmiş olmaktadır.

  fiber-internet.jpg

  Yeni Nesil İnternetin Getirileri:
  Yeni nesil teknoloji olarak adlandırılan fiber internet teknolojisi telefon kablolarının kullanılmadığı ve telefonla bağlantının yetersiz kaldığı yerlere çözüm olmaktadır. Eskiden karşılaşılan sorunlardan birisi olan telefon bağlantısının kesilmesiyle internetin de kesilmesi sorunu ortadan kalkmaktadır. Fiyat açısından bakıldığında normal bağlantıyı hemen hemen aynı ücrete tabi tutulmaktadır. Altyapısının sadece bir kablodan meydana gelmesi verilerin daha hızlı paylaşılmasına ve aktarım yapılmasına olanak sağlamaktadır. Dünya genelindeki gelişmiş ülkelerin çoğunda bu teknoloji önceki senelerden beri var olmaktadır.

  Türkiye'de buna kayıtsız kalmayarak modern çağın gereği olan sanal ortama erişim hızlanmış olmaktadır. Türkiye'de bu sistem yeni var olmaya başlamış olsa da hızlı bir şekilde kabloların her alana döşenmesiyle ulaşmadığı yer kalmamaktadır. Kullanım için yapılan kablolar çok hassas üretilmiş bir maddeden yapılmaktadır. Bu kablolar çevre dostu olduğu için tercih edilmektedir. Nemli, hava şartlarının çok olumsuz olduğu zamanlarda dayanıklı olması sebebiyle bağlantı en ufak bir takıntı olmamaktadır. Fiber kablolardan iletim neredeyse ışık hızında olmaktadır. Artık çekimin sıfır olduğu bir yer kavramı da fiber internet sayesinde ortadan kalkmış olmaktadır. Çalışması için elektrik gerekmemektedir. Işık yardımıyla olması sebebiyle ışık hızında internet diye de söylenilmektedir.
   
  Aslıhan bunu beğendi.
   
 2. UğurYılmaz

  UğurYılmaz Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  94
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Elektrik ile değil, ışık ile çalışmasını yeni öğrendim. Teşekkürler bilgi için :)
   
   
 3. burakbektas34

  burakbektas34 Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
   
 4. Eren

  Eren Forumbudur.Com Ziyaretçi

   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş