Fiber Hızlı İnternet Nasıl Kurulur?

'İnternet' forumunda Dabatay tarafından 14 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Fiber İnternet Nedir?
  Dünya çapında sürekli gelişen teknolojinin bir göstergesi olan fiber internet, fiber kablolar kullanılarak kullanıcıya daha hızlı internet ve web hizmetleri sunmak amacıyla geliştirilmiş son teknoloji internet hızıdır.

  fiber-internet-nasil-kurulur.jpg

  Fiber İnternet Kurulumu:
  Fiber internetin farklılığı bakır kabloların yerini fiber kabloların almasıdır. Fiber, saç telinden daha ince olan camdan oluşan ve içi dolu olan kıl gibi kablodur. Bu, camdan oluşan kabloların iki ucunda sonlandırıcı bulunmakta olup; bu sonlandırıcılar ışığı dataya, datayı ışığa çevirmektedirler. Bakır kablolar uzun mesafelerde internet hızını düşürmek ve veri kaybı gibi durumlara sebebiyet verir. Bu durum fiber kablolar ile ortadan kalkmaktadır. Bakır kabloların aksine yüksek verim ve hız sağlar ancak yakın mesafede maliyet oranı bakır kablolara göre daha yüksektir.

  Fiber kabloların yakın mesafede yüksek maliyetli görünmesine rağmen verdiği verim ve hizmet kalitesi günümüz insanının beklentilerine cevap vermektedir. Fiber internet kurulum süreci abone olmak isteyen müşterinin talep etmesiyle başlar. Daha sonrasında bulunulan bölgenin alt yapısında fiber internet hizmeti bulunup bulunmadığı kontrol edilir. Fiber hizmet var ise müşteriden onay alındıktan sonra uygun kampanyalar müşteriye sunulur ve müşterinin kabul ettiği kampanya koşulları ve uygun fiber internet hızı seçilerek sistem tanımlanmaları yapılır. Müşteriyle telefon ve e-posta yöntemleriyle iletişim ve bilgi sağlanır. Müşteriye bir kaç gün içerisinde dönüş yapılır. Müşteriden kimlik fotokopisi istenir, taahhüt ve sözleşmeler imzalandıktan sonra daire içerisine kablolar çekilir ve modem kurulumu müşterinin istediği yerde yapılır. Kurulum sonrasında aktivasyon yapılır ve internet aktifliği kontrol edilir. İnternet aktif hale geldiğinde kurulum bitmiş olur.

  Fiber internetin kurulumu, alt yapı olanakları ve uygun koşullar sağlandığı sürece oldukça basit ve zahmetsizdir. Başvuru koşulları sağlandıktan sonra Fiber internet kurulumunu beklemek yeterli olacaktır.
   
   
 2. beatsbymelih

  beatsbymelih Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  ///////////-------------------------------//////////////// XGame[TR] Fun Gaming Ailesi (CSGO) ///////////-------------------------------//////////////// [v]Arkadaşlar Yeni Jailbreak serverımızı açtık 2017 tarihinde kapatılmıştı şimdi tekrar dönmeye karar verdik.
  [+]XGame[TR] Jailbreak Server:185.184.27.114
  [+]XGame[TR] Aim/Awp/Surf Server:185.198.74.22
  [+]XGame[TR] Pro (Server yakında) açılacaktır
  ///////////-------------------------------//////////////// XGame[TR] Fun Gaming Ailesi ///////////-------------------------------////////////////
  Discord Adresimiz :https://discord.gg/3PYcw3X
  (CSGO)
   
   
 3. misafir

  misafir Forumbudur.Com Ziyaretçi

   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş