Facebook Şifre Kırma Yöntemleri

'Facebook' forumunda Dabatay tarafından 4 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  359
  Alınan Beğeniler:
  540
  Ödül Puanları:
  92
  Kimlik Avı ile Facebook Hesabı Şifresini Ele Geçirme;
  Yemleme hala Facebook hesaplarını ele geçirmek için kullanılan en popüler saldırıdır. Kimlik avı saldırıları yapmak için çeşitli yöntemler vardır. Bu kimlik avı hilesi, bilgisayar korsanı için çok basittir. Orijinal Facebook sayfası gibi görünen ve daha sonra kurbanın sahte giriş sayfasına giriş yapmasını isteyen sahte bir giriş sayfası oluşturur. Kurban girdiğinde, E-posta Adresi ve Şifre bir metin dosyasına kaydedilir. Bilgisayar korsanı metin dosyasını indirip kurbanın e-postasını ve şifresine ulaşabilir.

  facebook-sifre-kirma.jpg

  Keylogging ile Facebook Hesabı Şifresini Ele Geçirme;
  Keylogging (Klavye dinleme sistemi) Facebook şifresini kesmenin en kolay yoludur. Keylogger temelde bir kurbanın bilgisayarına kurulduktan sonra kurbanın tüm faaliyetlerini bilgisayarıyla birlikte kaydedecek bir yazılım programıdır. Bu kayıt daha sonra saldırganlara ya FTP yoluyla ya da doğrudan hesabı ele geçirmek isteyen kişinin e-posta adresine gönderilir.

  Tarayıcı geçmişinde Kaydedilen Şifre;
  Bildiğimiz gibi, tarayıcıda Facebook'a her giriş yaptığımızda, tarayıcı kullanıcı adı ve şifreyi bilgisayardan kaydetmenizi ister. Böylece herkes, Facebook hesabınızı tarayıcıdaki şifre yöneticisi aracılığıyla ele geçirebilir. Aşağıdaki URL'yi ziyaret edebilir ve tarayıcıda kaydettiğiniz tüm kullanıcı adlarını ve şifreleri görebilirsiniz.

  chrome: // ayarlar / şifreler

  Firesheep ile Sidejacking Yöntemi;
  Sidejacking saldırıları genellikle 2011'in sonunda en çok kullanılan saldırı yöntemidir. Ancak bugün hala popülerdir. Firesheep adlı şifre kırma yöntemi yan saldırı yapmak için kullanılır. Firesheep saldırganlar ve kurbanlar aynı WiFi ağında olduğunda çalışır. Bir yan saldırı temelde HTTP Oturumu Korsanlığının başka bir adıdır, ancak ortak WiFi kullanıcılarına yöneliktir.

  DNS Sahteciliği;

  Mağdur ve saldırgan aynı ağdaysa, saldırgan bu DNS sızma saldırısı yöntemini kullanabilir ve orijinal Facebook sayfasını kendi sahte sayfasına dönüştürebilir ve bu sayede kurbanın Facebook hesabına erişebilir.
   
  Alperen bunu beğendi.
   
 2. Nihal Çakmak

  Nihal Çakmak Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Eski erkek arkadaşım mail adresim üzerinden şifremi değişmiş nasıl geri alacağımı bilmiyorum.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş