Facebook Marketplace'ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

'Facebook' forumunda Dabatay tarafından 11 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    549
    Ödül Puanları:
    92
    Facebook'un yeni uygulaması Marketplace artık Türkiye de! Marketplace’in işlem basamaklarını, kolay ve anlaşılır biçimde tasarlayan Facebook, ikinci el alım satım yapan sitelere büyük bir rakip olarak görülmekte. Buna en büyük etken olarak da Facebook’un kullanıcı sayısı görülmekte. Uygulama İngiltere, Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın ardından Türkiye’de de yayınlanmaya başladı. 2. el ürün alım satımı yapılan Marketplace uygulamasında alışveriş yapma basamakları ise şöyledir.

Marketplace'den Adım Adım Alışveriş Nasıl Yapılır?

Öncelikle Facebook Marketplace uygulaması Android Google Play Store ve iPhone App Store'dan indirebilirsiniz veya mobil cihazınızdaki Facebook uygulamasına eklenen yeni sekmeden direkt ulaşabilirsiniz.

Marketplace-Facebook.jpg

Facebook Marketplace'ten Alım Nasıl Yapılır?
    Facebook Marketplace'e tıkladığınızda konumunuz merkez olmak üzere 200 Km çapındaki ilanları rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Daha sonra dokuz ayrı kategoriyle aramanızı özelleştirebiliyorsunuz.

20.000 TL'ye kadar belli bir fiyat aralığını belirleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz ürüne tıkladığınızda ise Detay Sor butonu ile satıcıyla Messenger aracılığı ile iletişim kurabilir ve pazarlığınızı buradan yapabilirsiniz. Ayrıca satıcının profiline de buradan ulaşabiliyorsunuz.

Ürüne daha sonra bakabilmeniz için kayıt edebilir ya da paylaşabilirsiniz.

Facebook Marketplace'den Satış Nasıl Yapılır?
    Facebook, Marketplace üzerinden satış yapabilmek için uygulamaya girildikten sonra üst satırda "Ne satıyorsun?" butonuna tıkladığınızda karşınıza "Satılık Ürünler, Satılık Araçlar ve Kiralık/Satılık Konut" seçenekleri çıkıyor.

Size uygun olanı tıkladıktan sonra fotoğraf ekleyebiliyor, ürünün açıklamasını, fiyatını, kategorisini, konumunu ve kargo seçeneğini sunabiliyorsunuz.

Gerekli yerleri doldurduktan sonra ileri tuşuna tıklayarak Marketplace'de, profilinizde ya da üye olduğunuz alım satım sayfalarında paylaşabiliyorsunuz.

Şimdilik Facebook üzerinden para transferi yapılamamakta. Ancak en yakın zamanda bu özelliğin de eklenmesi bekleniyor.

Uygulamanın kolay kullanımı ve zaten çoğu kişinin mobil cihazında yüklü olması bu pazarda ciddi söz sahibi olabilmesini kolaylıkla gerçekleştirecektir.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş