Evdeki Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtuluruz?

Hortlak

Forumbudur.Com
Üye
Selam arkadaşlar,

Size bir sorum olacak lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Acil geri dönüşlerinizi bekliyorum...

Bizim evimiz ikinci katta ve evimize herhangi bir türde böceğin girme şansı yok diyebilirim. Fakat son 1 haftadır evde hamam böceği görmeye başladık. Bu durum bizi ailece rahatsız ettiği için nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilmiyoruz. Fakat yaptığım araştırmalara göre evi ilaçlatmamız gerektiğini öğrendim. Ancak bizim ev ilaçlansa bile böceklerin sonu gelmeyecek gibi görünüyor. Çünkü alt komşumuzun evini hamam böcekleri resmen ele geçirmişler. Belki de şuan bizim evin bu hali alt komşudan kaynaklıdır.

Bugün alt komşumuzla bu konuyu görüştük ve bir çözüme kavuşturmaya çalıştık. Binayı komple ortaklaşa ilaçlatmayı düşünüyoruz. Yalnız ilaçlama yapıldığında 2 gün boyunca evden uzak kalmamız gerektiği söyleniyor. Hamam böceklerinin sonunu getirmek için en etkili ilaç kullanılacakmış. Bende ilaçlama işlemini yaptırmadan hamam böceklerini farklı yöntemlerle temizlemek istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izleyebiliriz? Daha önceden böceklere karşı açtığınız savaşı nasıl kazandığınızı lütfen yorum olarak paylaşın. Sizden gelecek yorumlar doğrultusunda harekete geçeceğiz. :sick:

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Bizim ofisin mutfağında da hamam böceği geçen yaz ortaya çıkmıştı. Dayım eczaneden sıvı suya karıştırılan bir ilaç aldı ve ilaçladıktan sonra daha ortada görünmediler.

Aldığınız ilacı 5 litre damacana içinde 1 kapak koyun karıştırın ve fıs fıs yardımıyla böceğin geçiş alanlarına sıkın. İlaçlama yaptıktan sonra 2 saat bulunduğunuz ortamdan uzak kalmanız yeterlidir.

Şimdiden Allah yardımcınız olsun, işiniz gerçekten çok zor. :speechless:

Doğukan Ayyıldız

Forumbudur.Com
Moderatör
Bende geçen yaz bu lanetlik böceklerle 2 ay uğraştım. Şimdi şükürler olsun artık yoklar, ama olmayacaklar diye bir kaide de yok! Ben geçen yıl izlediğim videodan yardım alarak böceklerden kurtulmuştum. Dilersen sende aşağıdaki videoyu izleyerek böceklerle nasıl baş etmen gerekeceğini öğrenebilirsin.