Evde Maymun Beslemek Yasak Mı?

'Evcil Hayvanlar' forumunda Dabatay tarafından 22 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Dabatay

Dabatay Forum Sahibi Yönetim

Alınan Beğeniler:
    325
    Ödül Puanları:
    62
    Kedi, köpek, kuş olduğu gibi evcil olarak maymun da beslenebilir. Yalnızca maymun beslemek büyük sorumluluk gerektirir. Evde çok fazla durmuyorsanız maymun beslemek ev ortamında hem sizin için üzücü hem de hayvanınız için üzücü olacaktır. Maymunlar hareketli canlılardır ve çok fazla ilgi isterler. Akıllıdırlar. Maymun beslemek için oldukça geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekecektir. Maymun beslemek evde yasak değildir. Ama maymununuza uygun bir ortam sağlamanız gerekir.

maymun-beslemek.jpg

Maymun Bakmak:
    İyi bir eğitim ile maymun bakmak kolaylaşabilir. Tabii zaman ve sabrı unutmamak gerekir. Tuvalet eğitimi maymunların alışması için oldukça zordur. Bu nedenle Pet shoplardan, maymunlar için bez alıp evcil hayvanınızı bezlemeniz gerekecektir.

Maymununuzu düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Maymunlar kötü kokusuyla bilinir. Maymunlar insanlarla aynı hastalıklara yakalanabilir bu yüzden sık sık veterinere götürüp kontrol ettirmelisiniz. Maymunlar sosyal ve hareketli hayvanlardır kafeste çok tutarsanız hırçınlaşacaktır, onunla sık sık dışarı çıkmalısınız.

Maymunlar çocuklar gibidir ve çocuklar kadar ilgi ve eğitim isterler. Bir maymundan iyi bir hayvan da yetiştirebilirsiniz veya bir canavar da eğitebilirsiniz. Kıskançlık yapabilirler. Bir maymun bakacaksınız evinizin bahçeli olması oldukça ideal olacaktır. Bir apartmanda bakmak içinse oldukça iyi eğitmeniz lazımdır. Hem sizin rahat etmeniz açısından hem de komşularınızın rahatsız olmaması açısın. Maymununuza evinizin içine bir oyun alanı yapmalısınız yoksa eşyalarınıza zarar verecektir.

Maymun Beslemek:
    Maymunlar ormanlarda doğmuş hayvanlardır. Meyve, çiçekler ve bazı ağaçların yapraklarını da yiyebilirler. Bu hayvan muzu çok sever. Bu yüzden yerli-yabancı muz vererek besleme yapabilirsiniz. Genelde meyvelerle arası iyi olan maymunlar, alıştırıldıkları vakit normal yemekte tüketmektedir.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş