Evde Maymun Beslemek Yasak Mı?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.forumbudur.com
Kedi, köpek, kuş olduğu gibi evcil olarak maymun da beslenebilir. Yalnızca maymun beslemek büyük sorumluluk gerektirir. Evde çok fazla durmuyorsanız maymun beslemek ev ortamında hem sizin için üzücü hem de hayvanınız için üzücü olacaktır. Maymunlar hareketli canlılardır ve çok fazla ilgi isterler. Akıllıdırlar. Maymun beslemek için oldukça geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekecektir. Maymun beslemek evde yasak değildir. Ama maymununuza uygun bir ortam sağlamanız gerekir.

maymun-beslemek.jpg

Maymun Bakmak:
İyi bir eğitim ile maymun bakmak kolaylaşabilir. Tabii zaman ve sabrı unutmamak gerekir. Tuvalet eğitimi maymunların alışması için oldukça zordur. Bu nedenle Pet shoplardan, maymunlar için bez alıp evcil hayvanınızı bezlemeniz gerekecektir.

Maymununuzu düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Maymunlar kötü kokusuyla bilinir. Maymunlar insanlarla aynı hastalıklara yakalanabilir bu yüzden sık sık veterinere götürüp kontrol ettirmelisiniz. Maymunlar sosyal ve hareketli hayvanlardır kafeste çok tutarsanız hırçınlaşacaktır, onunla sık sık dışarı çıkmalısınız.

Maymunlar çocuklar gibidir ve çocuklar kadar ilgi ve eğitim isterler. Bir maymundan iyi bir hayvan da yetiştirebilirsiniz veya bir canavar da eğitebilirsiniz. Kıskançlık yapabilirler. Bir maymun bakacaksınız evinizin bahçeli olması oldukça ideal olacaktır. Bir apartmanda bakmak içinse oldukça iyi eğitmeniz lazımdır. Hem sizin rahat etmeniz açısından hem de komşularınızın rahatsız olmaması açısın. Maymununuza evinizin içine bir oyun alanı yapmalısınız yoksa eşyalarınıza zarar verecektir.

Maymun Beslemek:
Maymunlar ormanlarda doğmuş hayvanlardır. Meyve, çiçekler ve bazı ağaçların yapraklarını da yiyebilirler. Bu hayvan muzu çok sever. Bu yüzden yerli-yabancı muz vererek besleme yapabilirsiniz. Genelde meyvelerle arası iyi olan maymunlar, alıştırıldıkları vakit normal yemekte tüketmektedir.

Aren The Band

Forumbudur.Com
Üye
Kedilerim var ve hayvanların her türünü çok seviyorum Maymun ,Baykuş ve karga ise bayıldığım cinsler.Maymun karga ve baykuş teminde edebilirim epeyce düşündüm maymun'alıp evde doğal ortamından ayırmak olur'mu diye ve bir hayvan sever olarak kıyamadım.Ama içimde hep bu hayvanlarla bir arada yaşama isteği kaldı.

Mesut

Forumbudur.Com
Üye
Merhabalar, evimde evcil olarak bir tane maymun beslemek istiyorum. Piyasada istediğim maymunun fiyatı 6000 TL satışta, sizce normal mi? Kaç yaşına kadar yaşarlar?

Alper

Forumbudur.Com
Moderatör
Merhabalar, evimde evcil olarak bir tane maymun beslemek istiyorum. Piyasada istediğim maymunun fiyatı 6000 TL satışta, sizce normal mi? Kaç yaşına kadar yaşarlar?
Merhaba @Mesut bey,
Anladığım kadarıyla maymunlara ilginiz var. Fakat bir maymun için 6000 TL fiyatın yüksek olduğunu düşünüyorum. Direk petshop üzerinden alışveriş yapıyorsanız uzak durun. Küçük bir araştırma yaparak daha uygun fiyata istediğiniz maymun türünü alabilirsiniz.

Mesut

Forumbudur.Com
Üye
İlginiz için teşekkürler Alper Bey

erentcolak

Forumbudur.Com
Üye
6000 tl'yi bir maymuna vermek çılgınlık hocam :) Müthiş lüks bir hobiniz var, takdir ettim.