Evde Kur'an-ı Kerim Okumayı Öğrenmek İstiyorum!

Nazlıcan

Forumbudur.Com
Moderatör
Kur’an okumayı bilmeyenler! İnternet üzerinden Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmek ister misiniz? Çok mu zor diyorsanız "Hayır" hiç bir zorluğu yoktur. Hatta hiçbir lisanı bu kadar kısa sürede okuyamazsınız. Allahü Teâlâ Kuran’ını kulları için çok kolaylaştırmış. Önce ön yargılarımızdan kurtulmamız gerekiyor. Çok zor, yapamam, edemem gibi düşünceleri bir tarafa bırakmamız gerekiyor. Rabbim yardım eder kolay olur İnşallah demek daha güzel olmaz mı? Siz Allah'ın yolunda olursunuz da Allah size yardım etmez mi zannediyorsunuz? Kuran okuyanlar pek çok sevap alırken, ahiretlerini mamur ederken, ahiret azıklarını sevapları toplarken siz neden kendinizi bu ganimetten mahrum ediyorsunuz? Kuran okunan yere melekler gelip şeytanlar orayı terk ederken evinizi, kalbinizi, ev halkını Kuran’ın nurundan neden mahrum bırakıyorsunuz?

Hadi o zaman tüm ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve birazdan yazı devamına ekleyeceğim videoları sırasıyla izleyerek Kur'an okumayı öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Bölüm 1: Kur'an Harflerinin Okunuşu ve Yazılışı

Aslıhan

Forumbudur.Com
Üye
Bu paylaşım için kendi adıma çok teşekkür ederim. Allah razı olsun senden @Nazlıcan kardeşim. Emin ol birçok din kardeşimiz bu paylaşımdan çok yararlanacak. Umarım paylaşımın yorumsuz kalmaz. :)