Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Gülay Keskin

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 May 2017
Mesajlar
35
Tepkime puanı
13
Konum
İzmir
Gebelik testinin pozitif veya negatif sonucu idrar ve kan testi sonucu ortaya çıkmaktadır. Ev ortamında idrardan yapılan gebelik testlerinin yanı sıra laboratuvar ortamında da kandan gebelik testi yaptırmak mümkündür.

gebelik-testi-hamilelik-testi.jpg

Kadının âdet gününde gecikme yaşanıyorsa eczaneden alınacak evde gebelik test çubuğu ile idrar testi evde rahatlıkla yapılabilir. Fakat eczaneden alınacak olan gebelik testinin son kullanım tarihini gözden geçirmeyi ihmal etmeyiniz. İdrar testini yapmadan önce kullanım talimatlarını okumanız gerekmektedir.

Beklenen âdet gününde gecikme olduysa idrardan gebelik testi evde rahatlıkla yapılabilir. Bu testi yapmak için eczanelerde satılan evde gebelik testlerini almanız, satın almadan önce mutlaka son kullanma tarihini kontrol etmeniz ve güvenilirliğinden emin olmanız gereklidir. Testi tarif edildiği şekilde uygulamak önemlidir. Artık günümüzde kadınların beklentilerine göre farklı özelliklere sahip gebelik testlerine de ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

Örneğin; Predictor 1971 yılı itibariyle piyasada satışı yapılan ve evde kolayca uygulanabilen ilk test olarak sürekli kendini geliştiren bir markadır. Özelliklere dair yeni avantajları sunması gebelik testi yapanların kesin sonuca ulaşmasını sağlamaktadır. Mesela şuan eczanelerde satışı yapılan Predictor Early ile artık âdet gecikmesini beklemeden, gecikmeden 6 gün öncesinde hamilelik testini yapabiliyor. Yapacağınız test tahminen 5 dakika sürerken, T penceresinde oluşan çift çizgi pozitif, yani hamilelik anlamına gelmektedir. Tek çizgi ise negatiftir, bu da hamile olmadığınızın işaretidir.

Unutmayın, ev ortamında yapılan gebelik testleri %100 kesin sonuç vermemektedir. Yüzde 99'un üzerinde güven veren Predictor, hamilelik testlerinin yanı sıra ovülasyon testi ile gebe kalma şansınızın en yüksek olduğu 2 günü tespit etmenize de yardımcı olmaktadır.
 

Benzer konular