Evde Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürükten Kurtulmak İçin Doğal Karışım

'Mevsim Hastalıkları' forumunda Nazlıcan tarafından 19 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Kış ayları kendinin gösterirken birçoğumuz hastalanmaya başladık bile. Bu yıl inanılmaz derecede salgın var diyebilirim. Durum böyle olunca hasta olanlar antibiyotik tarzı ilaçların kullanımını yapmaya başladı. Fakat bazıları kış hastalıklarını ilaç kullanmadan doğal yöntemlere başvurarak yenmeye çalışıyor. Bende bugün ev ortamında hastalık durumunda uygulanabilecek bir doğal karışım tarifi paylaşmak istedim. Birazdan yazı devamına ekleyeceğim tarifi uygulayarak grip, soğuk algınlığı ve ciğerden gelen öksürükten kurtulabilirsiniz.

grip-oksuruk.jpg

Doğal Karışım Malzemeleri:

Detaylı bir araştırma sonucunda bal, zencefil, zerdeçal, limon ve sarımsak karışımının soğuk algınlığı gibi hastalıklara şifa olduğunu öğrendim. Şimdi adından bahsettiğim doğal ürünleri neden kullanmamız gerektiği konusunda bir açıklamada bulunmak istiyorum;

Bal: Balgamı söker ve boğaz ağrılarını giderir. Ateş düşürücü etkisi olduğunu da bilmenizi isterim.

Zencefil: Öksürüğe neden olan balgamı söker ve solunum yolunu açar.

Zerdeçal: Sinüzitleri açar, bronşları açar, astım ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Sarımsak: Bilindiği üzere en güçlü doğal antibiyotik diyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre ilaç olarak kullanılan antibiyotiklerden daha etkilidir.

Limon: C vitamini bakamından zengindir. Grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda en sık tüketilmesi gereken vitamin kaynağıdır. Bağışıklığı güçlendirir.

Yukarıda faydalarını açıkladığım doğal ürünlerin faydaları yazdıklarımla sınırlı değildir. Ben sadece konu ile bağlantılı olan faydalarından bahsettim.

Hastalığınızı ilaç kullanmadan yenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken bu ürünlerden size uygun olanı karıştırarak kullanmaya özen gösterin. Böylece doktor reçetesinde yer alan ilaçları kullanmak zorunda kalmazsınız.

Şimdiden Allah acil şifalar versin.

2. Sezginbari

Sezginbari Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yemlik denen bitki öksürüğe çok iyi grliyor kendim bizzat denedim

3. Mengü

Mengü Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Grip ve kırgınlık için limon suyu birebir. Kesinlikle bir iki günde bünyenizin toparlanmasını sağlıyor.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş