Et Beni Nasıl Geçer?

'Cilt Sorunları' forumunda Dabatay tarafından 31 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Kimi bireye göre et beni rahatsız edici bir faktördür. Böyle düşünen bireyler için 'et beni nasıl geçer' sorusunun cevabı çok basit. Cerrahi yöntem olduğu gibi bir de doğal yöntemler vardır ki bıçak altına yatmak istemeyen hastalar için oldukça önemlidir. Tabiki öncesinde genel ve plastik cerrahiye veya dermatolojiye görünmeyi ihmal etmeyin. Sonuçta sağlık konusu içi doktorların onayladığı şekilde aşağıdaki yöntemleri uygulamalısınız.

  et-beni.jpg

  Doğal Yöntemler:
  Evde uygulayabileceğiniz ve bıçak altına yatmadan et beninden kurtulabileceğiniz yöntemlerin başında sarımsak gelir. Sarımsağı et beninin olduğu bölgeye püre haline getirip içine karanfil de ekleyip ezerek kıvamlı bir karışım elde edip, o bölgeyi güzelce yıkadıktan sonra nemli olan cilde sürmelisiniz. Böylece et beninin yanmasına sebep olarak et beninden kurtulursunuz. Sarımsak dışında çay ağacı yağı ve elma sirkesi de etkili yöntemlerden ikisidir. Çay ağacı yağını cilt lekelerinde tedavi amaçlı kullanılsa da et beninden kurtulmak için de kullanılır.

  Her gün iki veya üç kez uygulamanız sonucunda kısa sürede et beninde gözle görünür bir fark olacağını göreceksiniz. Elma sirkesini ise ısıtarak uygulamak önemlidir. Isınmış olan sirkeyi bir pamuk yardımıyla et beni olan bölgeye sürün ve bunu tekrarlayın. Bir süre sonra et beninin kuruyarak düştüğünü göreceksiniz. Aspirin de et beni yok etme tedavi yöntemlerinden biridir. Aspirini kolayca ezerek toz haline getirin ve et benin üzerine sürün, üzerini yara bandıyla kapatın aradan kısa bir zaman sonra et beninin düştüğünü görebilirsiniz.

  Cerrahi Yöntemler:
  Bazı et benleri de vardır ki operasyon geçirmeden aldırmak mümkün değildir. Doktorun koyduğu teşhis üzerine cerrahi yönteme başvurulur. Acısızdır ağrı hissetmezsiniz ve kısa süreli bir işlemdir. Beş ile on dakika arasında bir sürede olan bu küçük operasyonun korkulacak hiçbir etkisi yoktur. Ayrıca lazerle yapılan operasyonlarda aldırılan et beninin izi kalmaz. Fakat bu operasyonu yaz aylarında değil de kış aylarında yaptırmanız daha doğru olacaktır. Çünkü yaz aylarında ciltte yapılan küçük operasyonlar sonucu güneş lekeleri kalıcılık gösterebilmektedir.
   
  Qarizma bunu beğendi.
   
 2. Can

  Can Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Metin hocam sizlere çok teşekkür ederim. Boynumdaki et benleri ve et çıkıntıları yok oldu ilaç gerçekten süper sonuç almak güzel arkadaşlar tavsiye ederim Metin hocanın telefonunu vereyim sipariş vermek isteyen olabilir. Tekrardan emeği geçenlere teşekkür ederim.
   
   
 3. Adem

  Adem Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Metin hocanın ilacı et benlerini gerçekten yok ediyor boynumda çok et benleri vardı hepsini yok etti.
   
   
 4. Şahin

  Şahin Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Böylesine faydalı bir konu paylaşımı için emeği geçenlere teşekkür ederim. Bende et benleri için cildiye uzmanına görüneceğim. Kaç zamandır 3-4 bölgemde et beni çıkmaya başladı ve korkmaya başladım. Bazı arkadaşlarım et benlerinin kanser belirtisi olacağını da söylüyor. Bu yüzden elimi hızlı tutup doktora görüneceğim.
   
   
 5. Eren

  Eren Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Arkadaşlar sarımsak ve karanfili ezerek karıştırın küçük bi parça posetin içine koyup Benin üstüne kapatın üzerini bantlayın akşamdan sabaha kadar bekletin 2 gün sonra küçülmeye başlıyor ben böyle yaptım 1 ay oldu günden güne küçülüyor
   
   
 6. Ercan Ç.

  Ercan Ç. Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Faydalı bir konu paylaşımı olmuş. Emeği geçen arkadaşa teşekkür ederim. Benim boyun bölgemdeki et benleri doktorum tarafından yakıldı. Soğuk bir hava kullanarak et benlerimi yaktılar. Şükürler olsun artık çıkmıyor. Et benlerini önemsiz görmeyin, kesinlikle doktor kontrolüne gidin derim. Şimdiden geçmiş olsun.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş