Ertesi Gün Hapları Adet Düzenini Bozar mı?

'Cinsel Sağlık' forumunda Nurten Aydın tarafından 15 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Bir kadın ertesi gün hapını kullandıktan sonra, adette gecikme veya erken adet görme durumu yaşayabilmektedir. İlaç kullanımından 1 hafta sonra minik lekelenme şeklinde kanamalar yaşanabilir. İlaç içeriğinde bulunan hormonların yol açtığı doğal bir durumdur. Korkulacak bir durum olmadığınızı bilmenizi isterim. Çünkü yaptığım detaylı araştırmalar sonucu bu durumların yaşanması doğal karşılanmaktadır.

Adet düzenini bozan etkiye sahip olduğu için uzmanlar, gebeliği önlemek için bu hapları hastalara önermektedir. Yalnız sürekli kullanıma uygun olmadığının altını çizerek belirtmişler. Yani bir kadın yıl içerisinde 2-3 defa bu ilacın kullanımını yapabilmektedir. Devamlı kullanıldığı takdir de adet düzensizlikleri sürekli yaşanır, beklenmedik bir çok sağlık problemi meydana gelebilir.

Ama yine söylemeliyim, eğer ilaç kullanımından sonra minik lekelenme şeklinde kanamanız olursa bundan korkunuz olmasın. Bu ilacın yaşattığı yan etkilerden biridir.

Konu hakkında sormak istediklerinizi cevapla butonunu kullanarak tarafımla paylaşabilirsiniz.

2. ArzuGerez

ArzuGerez Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ya merhaba 8 martta bi ilişkim oldu prezervatif yırtılmış ilişki esnasında tam boşalırken çekildi öyle farkettik yarım saat sonra ella içtim 5 martta da adetim bitmişti 28 martta adet olmam gerekiyordu 2 gün gecikti sizce normal mi gecikmesi hala da olmadım hamile kalma şansım var mı bilgilendirirseniz sevinirim.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş