Ertesi Gün Hapı Kaç Gün Adet Gecikmesi Yapar?

Kardelen

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba,

Ertesi gün hapı kullandıktan sonraki ikinci adetim 12 gün gecikti sizce normal mi? Bu ikinci adet olacak ama gecikme haptan mı kaynaklıdır yine? İki kez test yaptım negatif. Aynı durumu yaşayan var mı?

Şimdiden aklıma takılan sorulara cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Sena

Forumbudur.Com
Moderatör
Merhaba @Kardelen hanım,

Ertesi gün hapları ve doğum kontrol hapları ister istemez vücudun hormonal dengesini bozmaktadır. En sık yaşanan yan etkilerin başında adet gecikmesi gelmektedir. Bu yüzden yaşanılan bu gecikmeyi normal karşılayabilirsiniz. Eğer bu durum sizde strese yol açıyorsa kesinlikle adet söktürücü kullanmanızı tavsiye ederim. Malum, adet gecikmeleri biz kadınlarda strese yol açabiliyor, durum böyle olunca adet gecikmelerinin yaşanması çok normal karşılanmalıdır. Geçmiş olsun.

Kübra Sarıkaya

Forumbudur.Com
Üye
Bazı kadınlarda 15 gün adet gecikmesi yaşanırken bazılarında da 1 ay sürdüğü bile görülmüştür. @Sena arkadaşımızın söylediği gibi adet söktürücü kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Kardelen

Forumbudur.Com
Üye
Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.

İremsu

Forumbudur.Com
Üye
Kızlar ertesi gün hapları genelde 2-3 hafta arasında adet gecikmesi yapmaktadır, bu durum normal karşılanabilir. Eğer süre 1 aydan fazla sürüyorsa kesinlikle test yaptırmayı ihmal etmeyin.

Kardelen

Forumbudur.Com
Üye
Kızlar ertesi gün hapları genelde 2-3 hafta arasında adet gecikmesi yapmaktadır, bu durum normal karşılanabilir. Eğer süre 1 aydan fazla sürüyorsa kesinlikle test yaptırmayı ihmal etmeyin.
Ben bugün yine kullandım. İki ay arayla kullananlar yardımcı olabilir mi kaç gün gecikme yaşadıkları konusunda

Pelog

Forumbudur.Com
Üye
Kizlar benimde adetim 10 gun geçti. Adetim 5 gun gecince doktora gittim negatif çıktı tarlusali ilk gunden kullandim. Yani toplam yine 10 gun gecmis oldu adet olmadim. Ama gecen ay ella kullandim.. hala kafamda gec dollenme olmusmudur neden adet olmadim acaba test yanlis mi givi sorular dolasiyor. Sizinde oyle oldumu hiç yada adet olanlar nasik oldunuz

Pelog

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba,

Ertesi gün hapı kullandıktan sonraki ikinci adetim 12 gün gecikti sizce normal mi? Bu ikinci adet olacak ama gecikme haptan mı kaynaklıdır yine? İki kez test yaptım negatif. Aynı durumu yaşayan var mı?

Şimdiden aklıma takılan sorulara cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.
Aynen benimde senin gibi oldu ayni seyi yasiyoruz ve hala olmadim 11 gun oldu

Kardelen

Forumbudur.Com
Üye
Aynen benimde 2.adet olmam gerekirken boyle oldu tarlusal bitirdim olmadim yinede. Siz adet oldunuz mu bisey kullandinizmi
Tarlusal biteli kaç gün oldu acaba yok ben bir sey kullanmadan olmuştum ama bu ay yine Ella içtim yine geciktim

Pelog

Forumbudur.Com
Üye
Tarlusal biteli kaç gün oldu acaba yok ben bir sey kullanmadan olmuştum ama bu ay yine Ella içtim yine geciktim

Bende gecikmenin ustune yine ella ictim. ben 2 yil once ella icip hamile kaldim buarada ozelden yazarsaniz anlatiyim. Yeni uye oldum pek mesaji çözemedim

Pelog

Forumbudur.Com
Üye
Ben 17 saat sonra aldım ama adetim 3 gün geçti ne yapcamı bilmiyorum lütfen yardım edin

Adet gecikmesi cok normal benim 11 gun gecikmisti ama adet oldum sokturucu icerek. Ama hamile olup olmadigina emin ol test yaptir. Kanda beta hcg. Eger hamile kaldiysan da soktrucunun bebek dusurme gibi yuzde yuz biseyi yok sakin oyle dusunup kullanma sagligina zararlı olur.

Elif00111

Forumbudur.Com
Üye
1 Nisan’da ilişkiye girdim 2 kere içime boşalma durumu oldu ertesi gün hemen hap kullandım yaklaşık 9 gün oldu adetime 7 gün var ve çok uyuyorum halksızım göğüslerim aşırı şişti sizce bir sıkıntı olur mu hamilelik gibi

denizgunes

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba soru sormak istiyorum. Erkek arkadaşımla adetime 7 gün kala birlikte olduk. İçime boşaldı. İlişkiden 1 saat sonra ella hapı kullandım. Ella hapından 3 gün sonra adet sancısı ile kahverengi lekelenmeler (sildiğimde kan geliyordu) yaşadım. İlişkiden 5 gün sonra tekrar Ella hapı kullandım. Acaba hamile kalır mıyım?