Erken Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Nazlıcan

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
19 May 2017
Mesajlar
108
Tepkime puanı
57
Konum
Kayseri
Bilindiği üzere biz kadınlar gebe kalıp kalmadığımızı adet gecikmesine bağlarız. Fakat uzmanlara göre, erken gebelik belirtileri adet gecikmesinden önce yaşanabilmektedir. Hatta adet olmadan önce meydana gelen göğüslerde dolgunluk hissinin gebelik belirtisi olduğu gerçeği vardır. Bağırsakların geç sindirip boşalmasındaki gecikmeler ile birlikte artış gösteren kan hacmi ile kilo artışının ve şişkinlik durumunun da gebelik belirtisi olduğunu bilmenizi isterim.

Yalnız gebeliğin en önemli belirtisinin adet gecikmesi olduğu gerçeği değişmemektedir. Adet gecikmesi yaşayan bir kadında 1 - 2 hafta geçtikten sonra erken gebeliğin belirtileri kendini daha net bir şekilde göstermektedir. 8 - 10 hafta geçtikten sonra da maksimum gebelik hissedilir. Geçen sürede bu durum azalma göstermektedir. Erken gebelik belirtilerinin kesin sonuca varması için mutlaka gebeliğin doğrulanması için uygun bir zaman içinde sağlık kurumunda ya da ev ortamında gebelik testi yapılması gerekir. Yapılacak olan testin pozitif sonucu gebeliğin yaşandığını doğrular.

Bu konuda edindiğim bilgilerin hepsini sizlerle paylaşmaya çalıştım. Umarım bu başlık altında araştırmada bulunan siz değerli arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.
 

Benzer konular