Erken Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

'Hamilelik Gelişimi' forumunda Nazlıcan tarafından 30 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

 1. Nazlıcan

  Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  106
  Alınan Beğeniler:
  24
  Ödül Puanları:
  18
  Bilindiği üzere biz kadınlar gebe kalıp kalmadığımızı adet gecikmesine bağlarız. Fakat uzmanlara göre, erken gebelik belirtileri adet gecikmesinden önce yaşanabilmektedir. Hatta adet olmadan önce meydana gelen göğüslerde dolgunluk hissinin gebelik belirtisi olduğu gerçeği vardır. Bağırsakların geç sindirip boşalmasındaki gecikmeler ile birlikte artış gösteren kan hacmi ile kilo artışının ve şişkinlik durumunun da gebelik belirtisi olduğunu bilmenizi isterim.

  Yalnız gebeliğin en önemli belirtisinin adet gecikmesi olduğu gerçeği değişmemektedir. Adet gecikmesi yaşayan bir kadında 1 - 2 hafta geçtikten sonra erken gebeliğin belirtileri kendini daha net bir şekilde göstermektedir. 8 - 10 hafta geçtikten sonra da maksimum gebelik hissedilir. Geçen sürede bu durum azalma göstermektedir. Erken gebelik belirtilerinin kesin sonuca varması için mutlaka gebeliğin doğrulanması için uygun bir zaman içinde sağlık kurumunda ya da ev ortamında gebelik testi yapılması gerekir. Yapılacak olan testin pozitif sonucu gebeliğin yaşandığını doğrular.

  Bu konuda edindiğim bilgilerin hepsini sizlerle paylaşmaya çalıştım. Umarım bu başlık altında araştırmada bulunan siz değerli arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş