Erkek Tipi (Genetik) Saç Dökülmesi Kimlerde Görülür?

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bugün aklıma takılan bir sorunun cevabını siz bilgi sahibi arkadaşlardan almak istiyorum!

Evet, başlıktan da anlaşılacağı üzere "Erkek tipi (genetik) saç dökülme problemi kimlerde görülür?" bu sorunun cevabını bilen arkadaşlar konu hakkında beni aydınlatırlarsa çok mutlu olurum. Çünkü internette yaptığım araştırmalarda birçok web sitesindeki makale sadece siteye ziyaretçi çekmek için yazılmış. Yani 400 kelimelik makaleler bile bu soruma cevap veremiyor...

Sizden ricam daha önceden bu konuda bilgi edinmişseniz benimle paylaşmanız. Emin olun ben gibi bu soruya cevap arayan yüzlerce kişi vardır.

Tekin Yılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Öncelikle genetik saç dökülmesinin kalıtsal bir problem olduğunu bilmeni isterim. Birinci derece aile bireylerinde (anne, baba) saç dökülmesi ve kellik varsa bu ailenin küçük bireylerine de sıçramaktadır. Bu yüzden anneden ya da babadan kaynaklı saç dökülmesi yaşayan çocuklar kesinlikle erken yaşta önlem almalılar.

Önlem derken, saça zarar verecek ve saçları erkenden yoracak kimyasal maddelerden uzak durulmalıdır. Aksi takdir de saçlar hem genetik hem de dökülmeye yol açan ürünler yüzünden kısa sürede cansız kalıp dökülecekler.

Benim dayım kel olduğu için 2 oğlunun saçları da seyrek ve cansız diyebilirim. Bu yüzden genetik dökülmenin önüne geçmekte mümkün değildir.

AhmetEren

Forumbudur.Com
Üye
Babası dayısı amcası kel olan elbet bir gün kel olur. Genetik saç dökülmesine karşı hiç bir çözüm yoktur. Genelde kel kalan erkekler hep dayıdan ve amcadan dolayı genetik dökülme yaşayanlardır.