En İyi Saç Şekillendirici Wax Markası Hangisi?

'Saç Şekillendirici Ürünler' forumunda Aykut Demir tarafından 24 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

?

En İyi Saç Şekillendirici Wax Markası Hangisidir?

1. Hanz de Fuko

29 oy
    85.3%
  2. By Vilian

14 oy
    41.2%
  3. Osis+

13 oy
    38.2%
  4. Matrix

4 oy
    11.8%
  5. Sebastian

6 oy
    17.6%
  6. BluMaan

19 oy
    55.9%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. Mirtazo

Mirtazo Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Sadece HDF değil, onlarca kaliteli saç markası var ama biz hiç birini kullanamıyoruz, abi ne kadar saçma bir durum içindeyiz.

2. Efeertem

Efeertem Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Selam @Mirtazo,

Biraz geç cevap veriyorum kusura bakma. Claymation ile Aveda Clay ürünlerinin öne çıkan içeriği "kil" olasa da farklı kategoride değerlendirilmesi gereken ürünler. Claymation biraz daha klasik kil bazlı, kalın telli saçlara özel ağır tutuculuk sağlayan bir ürün ama Aveda Clay daha kremsi yapıda olduğundan dolayı ince/normal saçlar için daha yüksek tutuculuğa sahip bir ürün. Yine performans ölçüleri olarak değerlendirirsek, doku kazandırma ve sonlandırma evrelerinde de saç tipi büyük etken olacaktır. Her iki ürününde doğal içerikleri Türkiye pazarına göre çok üstün olduğu için bu konuya zaten girmiyorum.

Yani alacağınız ürünün fiyatının 150 TL olması sizi 89 TL olan Aveda Clay'e yönlendiriyorsa doğru seçim yapmıyor olma şansınız çok yüksek. İşinize yaramayacak bir ürüne 89 TL vermek yerine işinizi görecek ürüne 150 TL vermek bana kalırsa her zaman doğru tercih olacaktır.

Sonuç olarak eğer normal veya ince telli saçlara sahipseniz, düşünmeden Aveda Clay almanızı öneririm. Ancak kalın telli saçlar için Aveda Clay istediğiniz performansı vermeyebilir.

Mirtazo bunu beğendi.

3. Polat

Polat Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bu Aveda neden forumda bu kadar popüler oldu anlamadım.

Burada gördüğüm kadarıyla, daha öcenden kullanmış 1 yada 2 kişi var. Sadece bunlara bakıp neden bu ürün bukadar konuşuldu bilmiyorum.

Claymation'ın özelliklerini herkes biliyor arkadaşlar, aradığınız özellikler buysa bence almanızı öneririm. Yüksek tutuş, matlık, doku, kalıcı şekil...

Şunu da söyleyeyim, bazı arkadaşlar HDF Claymation saçınıza kalıcı şekil verir gün içerisinde şekillendiremezsiniz gibi yorumlarda bulunuyolar. Eğer demir teli gibi saç telleriniz yoksa şekillendirebilirsiniz.
    (Tabiki waxı ne kadar kullandığınıza da bağlı.)

Arkadaşlar son olarak eklemek istediğim şey; @Efeertem'in belirttiği gibi kremsi yapıda daha önceden kremsi yapıda olan waxı ve biraz daha kuru wax'ı kullanan varsa arasındaki farkı bilir.

Bir de benim gibi düz ve dik saçlarınız varsa HDF Claymation size göre istediğiniz şekilleri ve kalıcı şekil vermenizi sağlar.

4. Hermes

Hermes Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar @Polat,

Öncelikle bu ürünün ülkemizde satışı var, fakat Hanz de Fuko'nun yok! Yani resmi olarak ve ülkemizin şuanki durumunu göze alacak olursak maddi açıdan 150 Türk Lirası gerçekten bir ürün için çok fazla.

Zaten kalın telli saçlara sahipseniz Claymation alın diyoruz, fakat ince telli ve normal saçlarda Claymation'un diğer ürünlere göre çok bir farkı yok ve her üründen istenen performans aynı değil. Aveda markası kendini ürünleriyle kanıtladı, Aveda'nın bizzat şampuanlarını kullandım ve çok memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Aveda erkekler için ürün üretti ve etrafımdaki kişiler tarafından, kullanan kişiler tarafından çok beğeniliyor. Bende en kısa sürede deneyeceğim ama Claymation ürünü Türkiye'de 90 lira olsaydı da Aveda'yı tercih ederdim. Çünkü ince telli saçlara sahibim.

5. Polat

Polat Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar @Hermes,

Ben sadece forumda Aveda markasını kullanan 1 - 2 arkadaşın yorumunu gördüm ve bunlar üstünden ürüne çok yüklenildi.
    Belirttiğim gibi kremsi yapıda olan bu ürün her saçta istenen sonuçları veremeyebilir.

Ama forumdaki arkadaşlar alıp kullanırsa yorumlarınızı bekliyorum.
    Son olarak tabi ki 150 TL yüksek bir fiyat.

İyi günler dilerim.

6. Polat

Polat Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar Son Dakika :)

Hanz De Fuko ürünleri Cosmostation.com sitesinde;

Son düzenleme: 29 Temmuz 2017

7. Mirtazo

Mirtazo Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    İşe yarar bir tek quicsand var oda 145 tl yani yine çok absürt bir rakam claymation getirirlerse de muhtemelen 200 tl derler adamlar osis mess up bile 40 tl yazmıs her yerde 25tl lik ürünü sanırım artık türkiyede hdf gelirsede çok pahalıdan gelecek durum onu gösteriyor

8. Hermes

Hermes Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar bana bu fiyatlar çok uçuk geliyor. Sizin için sıkıntı yok gibi sanki? 145 lira nedir ya? Geçen yıl 80 liraya aldığım ürünler bir anda fırladı.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Ağustos 2017
    Mirtazo bunu beğendi.

9. Polat

Polat Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ürünlerin fiyatı belli. Cosmostation.com sitesindeki yetkililer, 2 hafta için tüm HDF ürünlerinin getirileceğini söylediler.
    Claymation'ın fiyatı da 145 TL olur diye düşünüyorum.

İyi günler.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Ağustos 2017

10. Shinza

Shinza Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi de kime göre neye göre?

Kiminin saçı ince tellidir parlak görünüm sever veya kalın tellidir buna paralel kimi de mat sever.Her markanın tutuşundan tutunda dokusu parlaklığı veya mattlığı ince telli veyahut kalın telli saçlarda bir olmaz! En baba bildiğin marka ince telli saçta maksimum tutuş ve parlaklığı veriyorken kalın telli saçta orta tutuş yarı parlaklık verir..
    Keza 20$ olan bir HDF ürünün AB veya ABD ekonomisinde ki karşılığı bizim paramızla 20 lira veya 25 lira. Maşallah dolar temiz bir dörtlük olduğu için 20$ bir ürün bile 80 lira yapar, bunun 10 lirası da kargo etti 90. Adam 90 liraya mâl ettiği şeyi niye 120’e satsın? 90 lira da 30 lira kârsaj payı için değmez, hiç yoksa 40-50 gibi bir kâr oranı olacak ki yaptığınız ticarete deysin. Ha yok, 3 bin 5 bin adet getirmişsinizdir o zaman sürümden bile kazanırsınız, 80’e aldın son dk 85’e bile satsan kazanırsın.

11. blackcemre

blackcemre Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş